Kretingos rajonas: vienur - spynos, kitur – garsus vardas

Kretingos rajonas: vienur - spynos, kitur – garsus vardas

Gyvenimo realybė stipriai keičia Kretingos rajono - miesto ir kaimo - mokyklų veidą. Šį rugsėjį Kretingos rajono švietimo bendruomenė pasitiko dviem kontrastingomis naujienomis: liūdna, kad uždaryta Klibių pradinė mokykla, ir džiugia, kad Jurgio Pabrėžos gimnazijai suteiktas universitetinės gimnazijos vardas.

Rengs studijoms aukštosiose mokyklose

Pliaupiant lietui į mokslo metų pradžios šventę besirenkantys Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokiniai buvo nustebinti naujos mokyklos vėliavos, skelbiančios, kad ji yra universitetinė gimnazija. Nuo šiol tai patvirtina ir prie mokyklos fasado pritvirtinta lenta, kurią atidengė mokyklos bendruomenė ir pašventino brolis pranciškonas Bernardas.

„Dar šį balandį mūsų gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartis su 10 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Todėl Kretingos rajono taryba leido nuo šio rugsėjo pasivadinti universitetine gimnazija. Nuo šiol, bendradarbiaujant su universitetų pedagogais bei studentais, mūsų gimnazistams atsiras galimybė pabūti aukštesnio lygio edukacinėje erdvėje: vyks bendri užsiėmimai, paskaitos, interaktyvūs žaidimai. Įkūrėme savo karjeros centrą, kuris padeda gimnazistams labiau orientuotis pasirenkant specialybę“, - „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Biruta Mikienė, pabrėždama savo vadovaujamos gimnazijos viziją – parengti vaikus studijoms aukštosiose mokyklose.

Per oficialią šventę ji pabrėžė, jog nuo šiol bendru visų - mokinių, pedagogų ir tėvų - darbu turėsią pateisinti šį garbingą vardą. Į 21 gimnazijos klasę šiemet susirinko 567 mokiniai, juos ugdys 63 mokytojai.

Iškilmėse dalyvavęs Kretingos rajono administracijos direktorius Virginijus Domarkas, beje, pagal specialybę – taip pat pedagogas, pasidžiaugė 14 brandos egzaminų „šimtukų“, kuriais praėjusiais mokslo metais pabrėžiečiai apdovanojo Kretingos rajoną, ir palinkėjo šiai gimnazijai būti tarp lyderių ne vien Kretingos rajone, bet ir šalyje, ir kad universitetinis vardas tiestų kelią į aukštąjį mokslą užsienyje.

Gavo geltoną autobusą

Stiprinant miesto mokyklų materialinę bazę, Kretingos rajono taryba šiemet priėmė verdiktą uždaryti Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos Klibių pradinio ugdymo skyrių – šioje kaimo mokykloje belikus 8 pradinukams, jie ir jų mokytojos darbo vieta buvo perkelti į pagrindinę mokyklą. Uždarius skyrių Klibiuose, mokykla šį rugsėjį vienintelė Kretingos rajone gavo dar vieną geltonąjį autobusą – dabar jų turi du.

Marijono Daujoto pagrindinę mokyklą, kuriai priskirtas ir Rūdaičių pradinio ugdymo skyrius, iš viso lanko apie 1 tūkst. mokinių, pusė jų yra iš rajono kaimų. Mokyklos pedagogų bendruomenę šiemet papildė 2 pradinio ugdymo pedagogės bei 1 choreografas.

Šios, vienos iš pačių didžiausių Kretingos rajono mokyklų direktorius Julius Gindulis pasidžiaugė, kad šiemet jų mokykla sulaukė didelių investicijų: visose patalpose buvo pakeista šildymo sistema, o valgykloje - vėdinimo sistema.

„Atnaujintos III – IV aukštų patalpos trečiajame jungiamajame korpuse, kuriame įrengti vyresniųjų klasių mokinių kabinetai, - iš viso renovuota 13 kabinetų“, - aprodydamas patalpas, kalbėjo mokyklos vadovas.

„Mokyklos renovacija buvo pradėta 2006 m. ir etapais tebevyksta kasmet. Beliko mažesnioji dalis darbų - tikimės, kad kitąmet bus sutvarkyti trečiojo korpuso I ir II a. kabinetai, suremontuota sporto salė, valgykla, jungiamieji koridoriai. O iš išorės dar reikia sutvarkyti fasadą“, - viltingai kalbėjo J.Gindulis.

Bendra investicijų į renovuotą Marijono Daujoto pagrindinę mokyklą vertė – 6,32 mln. Lt, šiemet įvykdytų darbų vertė – 752,8 tūkst. Lt.

Milijonai – į švietimo įstaigas

Pagal V.Domarko pedagogų bendruomenei pateiktus duomenis, šiemet į rajono švietimo infrastruktūrą iš įvairių finansavimo šaltinių – Europos Sąjungos fondų, Valstybės investicijų programos bei Savivaldybės biudžeto – atkeliavo triskart daugiau lėšų, negu pernai ar užpernai: šiemet – 5,6 mln. Lt, pernai – 1,7 mln. Lt, užpernai – 1,9 mln. Lt.

Šiemet renovacijos darbai vykdomi net 12 rajono švietimo objektų.

Pačios didžiausios investicijos šiais metais, be Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, dar atkeliavo į: Kartenos vidurinę mokyklą – 1,5 mln. Lt, Socialinių paslaugų centro darželį “Voveraitė“ – 1,27 mln. Lt, Darbėnų gimnaziją – 912,4 tūkst. Lt, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinę mokyklą - 807,5 tūkst. Lt.

Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos direktorė Lidija Šiškienė patvirtino, kad šiuos mokslo metus 108 jų mokyklą lankantys mokiniai bei 28 ikimokyklinukai bei priešmokyklinukai pasitiko iš išorės atnaujintoje mokykloje. „Mokykla švyti – apšiltintas ir nudažytas fasadas, pakeisti langai ir durys. Stogas buvo perklotas jau anksčiau. Nerenovuotos liko tik vidaus patalpos, kabinetus šiemet atnaujinome tėvų bei mokytojų pastangomis“, - kalbėjo L.Šiškuvienė, vildamasi, kad iš kitų projektų bus gauta lėšų sutvarkyti mokyklos aplinką.

Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė teigė, jog iš projekto lėšų sutvarkytas pastato vidus: atnaujinta šildymo sistema, sutvarkyti sanitariniai mazgai, įrengtas apšvietimas, suremontuoti kabinetai. „Mūsų 409 mokiniai šiemet susirinko į naujas klases“, - džiaugėsi S.Litvinienė. Anot jos, statybininkai baigia tvarkyti ir mokyklos išorę: apšiltintas ir nudažytas fasadas, pakeisti langai ir likusi sena dalis stogo.

Į Darbėnų gimnaziją atėjo dirbti 1 nauja pradinių klasių pedagogė, o į jai priskirtą Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyrių – 3 nauji pedagogai.

Anot V.Domarko, tikimasi, kad kitąmet pavyks užbaigti Salantų gimnazijos, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Baublių pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro bei Kalniškių pradinio ugdymo skyriaus šiltinimo darbus.

„Taip pat kitais metais turėtų prasidėti 2 mln. Lt vertės Marijos Tiškevičiūtės mokyklos renovacijos projektas“, - patikino V.Domarkas.

*

Šiemet investuota lėšų (Lt):

Kartenos vid. m. – 1,5 mln.,

Socialinių paslaugų centro darželis „Voveraitė“ - 1,27 mln.,

Darbėnų gimn. – 912,4 tūkst.,

Aleksandro Stulginskio pagr. m. – 807,5 tūkst.,

Marijono Daujoto pagr. m. – 752,8 tūkst.,

Lopšelis-darželis „Žilvitis“ – 210 tūkst.,

Mokykla-darželis „Žibutė“ – 195,7 tūkst.,

Grūšlaukės pagr. m. – 170,2 tūkst.,

Mokykla-darželis „Pasaka“ VPC – 157 tūkst.,

Salantų lopšelis-darželis „Rasa“ – 55,5 tūkst.,

Kalniškių pradinio ugdymo skyrius – 47 tūkst.,

Vydmantų lopšelis-darželis „Pasagėlė“ – 46,5 tūkst.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder