Kurhauzo tvorą papuošė istorinės nuotraukos

Kurhauzo tvorą papuošė istorinės nuotraukos

Restauruojamą Palangos Kurhauzą juosianti tvora papuošta senosios šio pastato nuotraukomis, tad J. Basanavičiaus gatve einantys miestiečiai ir svečiai turi puikią progą susipažinti su atstatomos kultūros vertybės istorija. Tokią istorijos pamoką besidomintiems pateikė Kurhauzą restauruojančios Klaipėdos bendrovės „Pamario restauratorius“ atstovai.

Ieškoti nuotraukų, tinkamų padabinti Kurhauzą juosiančią tvorą, imtasi iškart, kai tik buvo pradėti restauracijos darbai. Tuo tikslu bendrauta su Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistais, senaisiais palangiškiais, vartytos knygos, įamžinusios senąją Palangą. Fotografijų, atskleidžiančių Kurhauzo grožį, paieškos tęsėsi maždaug tris savaites.

Tvorą papuošė trylika pusantro metro aukščio ir pustrečio metro pločio nuotraukų, kuriose atspindima Kurhauzo istorija nuo 1905 iki 1930 metų. Jose pastatas įamžintas įvairiais rakursais, nuotraukose taip pat matyti tuomečiai Palangos gyventojai ir svečiai.

„Pradėję restauruoti pastatą svarstėme, kaip visuomenę sudominti tuo, kas vyksta už tvoros. Be to norėjosi, kad tvora irgi būtų naudinga. Manau, kad sprendimas ant jos iškabinti senovines Kurhauzo nuotraukas labiau leis suprasti mūsų darbo svarbą. Kartu tai pažintis su Palangos ir kadaise labiausiai kurortą įprasminusio pastato istorija. Juo labiau kad Kurhauzas sudegė prieš dešimtmetį, per šį laikotarpį užaugo nauja karta, kuri galbūt jau spėjo primiršti kai kurias šio istorinio pastato detales”, – sakė bendrovės „Pamario restauratorius” direktorius Aldas Kliukas.

Sidebar placeholder