Ligonių kasos direktorius nušalintas nuo pareigų

Ligonių kasos direktorius nušalintas nuo pareigų

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) ir Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) kova dėl sutarčių už paslaugas sudarymo baigėsi minėtos kasos direktoriaus Alfrido Bumblio nušalinimu nuo pareigų ir jam pareikštais įtarimais dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

A. Bumblys nuo pareigų nušalintas trims mėnesiams. Teisminiai ginčai tarp KUL su Klaipėdos TLK, atsisakančia apmokėti už ligoninėje teikiamas psichiatrijos paslaugas, tęsėsi net ketverius metus.

Dar prieš dvejus metus Lietuvos vyriausiojo administracinio teismas pirmą kartą, o vėliau ir 2011 metais bei šiais metais, taip pat ir Klaipėdos apygardos administracinis teismas konstatavo, kad A. Bumblys, priimdamas neteisėtus ir teisės aktais nepagrįstus sprendimus, kuriais buvo atsisakyta KUL ir Klaipėdos TLK 2009-2010 metų sutartis papildyti psichiatrijos stacionariomis paslaugomis, pažeidė įstatymus.

Pasak Gintaro Valdeno, Valstybinės ligonių (VLK) kasos Teisės taikymo poskyrio vedėjo, dėl šių teismų nustatytų pažeidimų VLK direktoriaus įsakymu A. Bumbliui paskirta tarnybinė nuobauda - pastaba.

VLK duomenimis, A. Bumbliui dar spalio spalio 26 d. buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Klaipėdos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs prokuroro prašymą, lapkričio 29 d. nutartimi A. Bumblį laikinai nušalino nuo Klaipėdos TLK direktoriaus pareigų trims mėnesiams.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė Palmiros Martinkienės teigimu, A. Bumbliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, o byla perduota patikrinti į Generalinę prokuratūrą.

Laikinai Klaipėdos TLK vadovauti paskirta Sigutė Galdikienė, prieš tai laikinai ėjusi direktoriaus pavaduotojos pareigas.

"Nuostoliai - keli milijonai"

Virgilijus VANAGAS, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas

Dar 2007 metais, turėdami licenciją stacionarinėms suaugusiųjų psichiatrijos paslaugoms teikti, kreipėmės į Klaipėdos TLK dėl šių paslaugų apmokėjimo sutarties sudarymo. Tačiau sutartis nebuvo sudaryta. Nepavykus ginčo išspręsti šalių susitarimu, 2009 m. ligoninė buvo priversta kreiptis į teismą. Klaipėdos TLK sprendimai atsisakyti sudaryti sutartis dėl minėtų paslaugų apmokėjimo 2009 ir 2010 m. buvo panaikinti. Tačiau TLK nevykdė teismo sprendimų ir toliau nesudarė sutarčių su ligonine. Dėl sistemingo teismo nutarčių nevykdymo ir patirtos didelės, kelių milijonų litų žalos, ligoninė buvo priversta kreiptis į prokuratūrą.

 

 

 

 

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder