Lopšelio-darželio "Dobiliukas" langai baigia sutrūnyti

Lopšelio-darželio "Dobiliukas" langai baigia sutrūnyti

Klaipėdos lopšelį-darželį "Dobiliukas" (Vingio g. 9) lankančių vaikų tėvai skundžiasi dėl šios ikimokyklinės įstaigos apverktinos pastato langų būklės.

"Rašau Jums lopšelio-darželio "Dobiliukas", esančio Klaipėdoje, tėvų tarybos vardu. Dar praėjusių metų Klaipėdos miesto savivaldybės biudžete buvo numatyta pakeisti lopšelio -darželio "Dobiliukas" langus, kurių būklė yra kritinė. Tačiau pažadai liko tik pažadais...

Šiais metais darželio direktorė pranešė, kad langai iš šiais metais nebus keičiami dėl lėšų stygiaus. Surinkę lopšelio-darželio auklėtinių tėvų parašus, kreipėmės į Klaipėdos miesto savivaldybę, tačiau atsakymas nenudžiugino. Mums buvo pasakyta, kad lėšų langų keitimui nėra. Tai reiškia, kad ir šiais metais vėl reikės kamšyti langus ir saugoti vaikus, kad jie nesusižeistų.

Lopšelio-darželio "Dobiliukas" langai yra kritinės arba ypač nepatenkinamos būklės. Jų rėmai visiškai sutrūniję, skylėti, neužsidaro. 85 proc. įstaigos langų užkalti, nes stiklai krenta iš rėmų. Grupėse ir kitose patalpose atidaroma tik po vieną langą, tačiau ir tai kelia pavojų vaikų ir darbuotojų saugumui. Šiuo metu pastato antrame aukšte keletas langų virsta į pastato išorę. Yra jų iškritimo tikimybė. Mažose patalpose (vaikų prausyklose/tualetuose) langų rėmuose- skylės (nuolatinis skersvėjis). Jų negalima užkalti, nes patalpas būtina vėdinti. 2011 m. vasarą iš antro aukšto krito dviejų langų stiklai. Visuomenės higienos centras nustatė temperatūrų neatitikimus Higienos normoms. Tačiau, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija neranda lėšų langams pakeisti.

Keista, tačiau lėšų naujų vaikiškų lovyčių įsigijimui (to nereikalauja Higienos normos) lopšeliuose-darželiuose "Puriena", "Želmenėlis", "Volungėlė", "Žiogelis", "Traukinukas" miesto biudžete atsirado. Gal prioritetą reikėjo skirti ikimokyklinių ugdymo įstaigų langų keitimui?.. Taip pat buvo rasta lėšų darbo aplinkos modernizavimui ikimokyklinėse ir kitose įstaigose.

Kviečiame Jus pasidomėti lopšelio-darželio "Dobiliukas" langų būkle ir įvertinti esamą situaciją. Nebežinome į ką kreiptis. Gal per spaudą mus geriau išgirs miesto valdžia..." - rašo vieno iš "Dobiliuką" lankančių vaikų mama.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos socialinės infrastruktūros poskyrio vedėjos Roma Gadeikienė VE.lt teigė, kad šiemet buvo planuota pakeisti aštuonių darželių, tarp jų ir "Dobiliuko", langus, tačiau iš biudžeto tam neskirta pinigų.

"Pernai buvo skirta 1,5 mln. litų, o šiemet - nulis. Tad teks laukti kitų metų, nebent birželio mėn., peržiūrėjus biudžetą, būtų rasta sutaupytų lėšų", - sakė R. Gadeikienė.

Sidebar placeholder