Anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Redos Švelniūtės, ypač svarbus archeologinis tyrimas, kuris turėtų padėti nustatyti lagerių teritorijas ir ištirti masines kapavietes, mat kai kurios aukų palaidojimo vietos nėra ištyrinėtos ir ne visos žinomos.
Be to, bus surinkti ir suarchyvuoti dar gyvų Macikuose kalėjusių žmonių atsiminimai.
Tyrimų pagrindu bus parengta knyga lietuvių ir anglų kalbomis, internetinė svetainė, istorinis turistinis maršrutas ir stendas. Maršrutas bus skirtas ir pritaikytas turizmo, kultūrinėms, edukacinėms ir viešosioms reikmėms.
Vyks tarptautinė konferencija, kurioje dalyvaus 10 – ies Europos šalių atstovai – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Belgijos, Čekijos, vyriausybinės ir visuomeninės organizacijos, švietimo įstaigos, plačioji visuomenė, vietinė bendruomenė, jaunimas.
Konferencijos dalyviai ir svečiai bus pakviesti į aukų pagerbimo akciją. Macikų kaime, lagerių teritorijoje, bus pasodinta magnolija, jis bus papuošta įvairių Europos šalių tautinėmis juostelėmis.
Konferencijos medžiaga bus sudėta į vaizdo plokštelę (DVD) lietuvių ir anglų kalbomis.
Knyga, DVD ir interneto svetainė bus pristatyti Lietuvoje ir Lenkijoje.
Projektą vykdys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras kartu su Šilutės rajono savivaldybės administracija (Lietuva), Antrojo pasaulinio karo muziejumi (Lenkija), Lietuvos lenkų sąjungos Šilutės skyriumi, Macikų socialinės globos namais, Šilutės muziejumi ir Šilutės Vydūno gimnazija. Archeologinius ir istorinius tyrimus padės vykdyti Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto darbuotojai.
Projektui „Mirties namai 1939-1955 m. Prikeltos atminties žinia“ skirta 60 908,88 eurų (beveik 280 tūkst. Lt) iš ES programos „Europa piliečiams“.
Rašyti komentarą