Ministras Kretingoje diskutuos apie euro įvedimą

Ministras Kretingoje diskutuos apie euro įvedimą

Penktadienį finansų ministras Rimantas Šadžius dalyvaus verslo ir valdžios atstovų susitikime Kretingoje. Renginyje planuojama aptarti Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijas regione ir artėjančią Lietuvos integraciją į euro zoną.

"Nauja ES struktūrinių fondų investicijų veiksmų programa į Lietuvą per septynerius metus atneš per 23 milijardus litų. Labai svarbu, kad visi šie pinigai būtų ne tiesiog įsisavinami, bet labai apgalvotai investuojami", - sako finansų ministras R. Šadžius.

Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijos - svarbus kiekvieno Lietuvos regiono plėtros variklis. Finansų ministerija tikisi, kad Europos Komisija jau rugsėjo mėnesį patvirtins 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų investicijų programą Lietuvoje. Šiuo metu kiekvieno regiono uždavinys taip suplanuoti ES investicijas, kad jos kurtų darbo vietas, prisidėtų prie spartesnio Lietuvos ekonomikos augimo, socialinių ir ekonominių skirtumų mažinimo.

Finansų ministerijos duomenimis, 2007-2013 metais Kretingos rajone įgyvendintas ir įgyvendinamas 71 projektas, kurių bendra suma - apie 316 mln. litų, iš jų 229 mln. litų sudaro ES struktūrinių fondų lėšos. Iš šių projektų 37 jau yra baigti.

Artimiausiu metu diskusijos šiomis temomis numatomos gegužės 30 d. Rietave, birželio 6 d. Ukmergėje, birželio 13 d. Varėnoje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder