Buvo likusi tik informacinė lentelė apie objektą ir statybininkų pradėtas kloti naujas trinkelių grindinys toje vietoje, kur buvo V.Kernagio suoliukas.
Maestro sūnus Vytautas Kernagis, VšĮ Vytauto Kernagio fondo direktorius, LŽ paaiškino, kad skulptūra jau trečią kartą bus perstatyta.
Skulptūros klajonės
Skulptoriaus Romo Kvinto iš bronzos išlieta skulptūra dainuojamosios poezijos pradininkui Lietuvoje ir atlikėjui bei autoriui, pramoginių renginių režisieriui, televizijos laidų vedėjui V.Kernagiui atminti atidengta 2009 metais. Iš pradžių Nidos centre skulptūra buvo pastatyta prie pat marių kranto, dviračių tako. Pasirodė, kad ši vieta netinkama, nes su įamžintu maestro besifotografuojantys poilsiautojai trukdė pravažiuoti dviratininkams.
Keblumų iškilo ir žiemą valant sniegą nuo pamario pėsčiųjų tako specialiomis mašinomis, nes jos ties skulptūra negalėjo pravažiuoti.
Kaip LŽ pasakojo nidiškiai, būta net tokių atvejų, kai iš nežinojimo ar nepagarbos V.Kernagiui pro jo skulptūrą eidami rusakalbiai turistai mestelėdavo: „O, reikia nusifotografuoti su šituo akiniuočiu.“ Tai esą labai skaudino maestro gerbėjus, V.Kernagio sūnų. Todėl nutarta skulptūrą patraukti labiau į miestelio pusę ir pastatyti skverelyje prie vėtrungių lauko ekspozicijos. Ten V.Kernagis ir „sėdėjo“ iki šio lapkričio pradžios.
„Dabar nutarta sutvarkyti tą skverelį. Prieš tai jame buvo dirbtinės gėlės, skulptūrėlės, keletą metų vyko muzikos renginiai. Tačiau pastaruosius metus jų nebeorganizuojame, tad ir gėlės, kurios simbolizavo tarsi hipių, hipsterių kultūrą, vadinamąją gėlių vaikų epochą, bus pašalintos. Ten ketinama sutvarkyti aplinką, kloti naujas trinkeles, įrengti gražų priėjimą prie skulptūros“, - LŽ pasakojo V.Kernagio sūnus.
Skverelyje bus ne tik sutvarkyta aplinka, bet ir pakeistas suolelis, ant kurio „prisės“ gitarą pasiėmęs maestro. „Savęs viešinti nenorintys rėmėjai iš Šiaulių finansuos to suoliuko gamybą. Jis bus granitinis, tačiau tikrai neprimins antkapio, suoliuko paviršius bus grubesnis, apdorotas granito dulkėmis. Be to, tėčio skulptūra bus atgręžta veidu į marias, nes prieš tai jis sėdėjo atsisukęs į Nidos centrą. Žvilgsnis į Kuršių marias ir buvo pirminis sumanymas. Na, o ateityje skverelyje galėtų vėl atgimti ir maži muzikos renginiai, tačiau tuo turėtų užsiimti ir būti suinteresuota Neringos merija“, - svarstė V.Kernagis jaunesnysis.
Pašalinti paskubėjo
Pasidomėjus, kodėl V.Kernagio skulptūra pašalinta ne po Neringos savivaldybės įkūrimo minėjimo renginių, o savaitę ar dvi prieš jiems prasidedant, Neringos meras Darius Jasaitis apgailestavo dėl tokio neapsižiūrėjimo. „Žinote, baigėsi vasaros sezonas, Neringos savivaldybės taryba palaimino to skverelio pertvarkymo projektą, gauti pinigai, tad statybininkai ir pradėjo darbus. Tikrai prisiimame kaltę, jog neapdairiai pasielgėme, nelaukėme, kol praeis Neringos gimtadienio renginių savaitgalis, ir nutarėme išvežti skulptūrą. Klaida, ką padarysi. Dabar V.Kernagio skulptūra saugiai laikoma merijos įmonės patalpose. Manome, kad į savo vietą ji grįš tik pavasarį“, - LŽ sakė D.Jasaitis. Meras informavo, kad skverelio sutvarkymą ir skulptūros pastatymą iš naujo finansavo Vytauto Kernagio fondas, 22 tūkst. litų skyrė Neringos merija, 10 tūkst. – Lietuvos LIONS klubų susivienijimas ir minėti anoniminiai mecenatai iš Šiaulių.
„Jau trečią kartą perstatoma ta skulptūra. Tikiuosi, nors dabar ji bus palikta ramybėje. V.Kernagio įamžinimas Nidoje buvo neeilinis įvykis ne tik dėl to, kad tai susiję su neseniai anapilin iškeliavusiu maestro, bet ir dėl to, jog labai greitai buvo pradėtas jo įamžinimo projektas. Gal dėl to ir teko vis koreguoti jį, vis ieškoti optimaliausių sprendimų. Bet dabar, manau, juos radome, ir maestro vėl galės žvelgti į marias. Pamėginsime atgaivinti ir muzikos vakarus prie skulptūros“, - dėstė meras.
V.Kernagis mirė 2008 metais. Netrukus draugų prašymu skulptorius R.Kvintas nutarė įamžinti maestro būtent Nidoje dėl to, kad bardas buvo glaudžiai susijęs su Nidos festivaliu ir laikytas jo siela. Įtakos turėjo ir filmas „Mažoji išpažintis“, kuriame V.Kernagis sako: "„Benai, plaukiam į Nidą.“
Rašyti komentarą