Nuodingų dūmų kamuoliai pakibo šalia Naujosios Akmenės

Nuodingų dūmų kamuoliai pakibo šalia Naujosios Akmenės

Savaitgalį Akmenėje beveik parą degė mažiausiai 700 tonų senų padangų. Per gaisrą buvo svarstomas planas evakuoti miesto gyventojus, tačiau neprireikė, nes juodų nuodingų dūmų debesys sklaidėsi į laukus. Gamtai padaryta milžiniška žala.

Gesino beveik parą

Šeštadienį, 17 valandą 30 minučių, pagalbos telefonu pranešta, kad pačiame Akmenės miesto pakraštyje esančioje UAB „Akmeresta“, kurios akcijas valdo UAB „Vaidva“, teritorijoje dega naudotos padangos.

Per kelias minutes atlėkę šalia esančios rajono Priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos ekipažai rado atvira liepsna vis labiau įsidegančių padangų kalną didžiulėje aikštelėje.

Liepsnos siautėjo jos kraštuose. Ties krūvos viduriu esančias padangas atskubėję žmonės pradėjo mesti į griovio antrą pusę.

Šeštadienį iš Vilniaus atvažiavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnų operatyvinė grupė, vadovaujama direktoriaus pavaduotojo Vygando Kurkulio.

„Laikydamiesi tarptautinių įsipareigojimų, apie gaisrą informavome Latviją, bet iš ten jokių rimtesnių signalų dėl oro užterštumo negavome“, – sakė V. Kurkulis.

Ugnis plito žaibiškai.

Suvažiavę visų Akmenės rajono gaisrinių ekipažai stengėsi lokalizuoti gaisro židinį, kad neužsidegtų šalia esančios gamybinės patalpos.

Maždaug po pusantros valandos atvažiavo ir Šiaulių, Mažeikių ugniagesiai. Iš viso ugnį gesino 10 gaisrinių ekipažų, beveik 30 žmonių.

Šiauliečiai ugniagesiai nuo atviro vandens telkinio nutiesė dvi magistralines linijas. Prie jų prisijungė Šiaulių APGV 3-K putų priekaba, Mažeikių OPGV putų automobilis, monitorius-putų patranka.

Ši įranga be perstojo naudota pernakt ir iki kitos dienos priešpiečio. Paskui dar kelias valandas degėsius vandeniu liejo Akmenės ugniagesiai. Vandens srovės buvo nukreipiamos ir į „Vaidvos“ sunkiasvorį buldozerį, kuris į krūvą stumdė dar karštus padangų likučius.

Pavojus

Gaisravietėje sudarytas operatyvinis štabas sprendė, ar evakuoti Akmenės gyventojus.

“ Į orą kilo kokia pusė Mendelejevo lentelės cheminių elementų“, – „Šiaulių kraštui“ sakė šalies Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Vygandas Kurkulis.

Tačiau nuspręsta, kad Akmenės gyventojai galėjo likti nakvoti namuose. Vėjas dūmus pūtė ne į miesto pusę, o į laukus.

Juodų dūmų šleifas išskydo jau Latvijos teritorijoje.

Akmenės rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Augustas Lenkutis vakar teigė tegalįs tvirtinti, kad gamtai padaryta didžiulė žala, o tiksliai suskaičiuoti prireiks kelių dienų.

Po nakties ugniagesiai padarė šiaudų užtvarą Akmenupio upelyje, kad į jį srūvantis vanduo su degėsiais nepatektų į Dabikinės upę, o su jos srove – į Ventos upę.

Gesinant liepsnas išnaudota daugiau kaip 4 tonos putokšlio, apie 10 tūkstančių kubinių metrų vandens.

Versija – padegimas

Ikiteisminį tyrimą atliekančio Akmenės rajono policijos komisariato viršininko Egidijaus Meižio teigimu, tiriamos visos versijos, kodėl užsidegė padangos.

„Vienašališka priežastis – padegimas“, – įsitikinęs „Akmerestos“ bendrovės, kurios teritorijoje sudegė padangos, direktorius Kęstutis Stupuras.

Jam žmonės sakė, kaip netoli padangų vaikai degiojo sausą žolę.

„O jeigu jie uždegtą kokią padangą įmetė į visą krūvą, tai ji akimirksniu suliepsnojo – juk buvo didelė vėjo trauka, kaip kamine“, – sakė K. Stupuras.

Nerasta dokumentų

„Akmerestos“ teritorijoje padangas laikė ją nuomojančios dvi įmonės – „Antrinis perdirbimas“ ir „Antrinio perdirbimo grupė“. Šiek tiek susmulkintos padangos buvo vežamos deginti AB „Akmenės cementas“ krosnyse.

Įmonės iš Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gavo leidimus sandėliuoti iki 450 tonų. Kiek gaisro dieną buvo saugoma padangų dar nėra žinoma, nes nerasta dokumentų. Manoma, kad jų galėjo būti iki 700 tonų.

Užsidegė medienos džiovykla

Baigusios darbus padangų gaisravietėje po poros valandų Akmenės gaisrinės buvo iškviestos į kitą gaisrą.

Už pusantro kilometro nuo „Akmerestos“ kilo dūmai UAB „Smiltynės medis“. Iš gelžbetoninės medienos džiovyklos pro langus veržėsi dūmai.

Ugnis užgesinta per dvi valandas.

Gaisro metu pastato viduje įrengtoje medienos džiovykloje (sienos ir lubos iškaltos medžio drožlių plokštėmis) išdegė 40 m² lubų ir 55 m² sienų.

Likusioje pastato dalyje išsaugotas medienos apdirbimo cechas.

Po gaisro bendrovės savininkas Viktoras Sobenka teigė, kad nelaimė įvyko dėl elektros įrangos gedimo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder