Pajūryje - „Senovinės ugnies nakties“ liepsnos

Pajūryje - „Senovinės ugnies nakties“ liepsnos

Šeštadienio vakarą Karklėje, paplūdimyje, nušvito laužo šviesa. Uždegus simbolinius laužus palei Baltijos jūros pakrantę buvo minima „Senovinės ugnies naktis“.

Kasmet prie akcijos paskutinį rugpjūčio šeštadienį pajūryje įžiebti laužus prisijungia įvairios šalys.

Iniciatyva gimė 1992 m. Suomijoje, kai šalis šventė nepriklausomybės 75-metį. Buvo prisiminta istorijos metraščiuose aprašytą unikalią Baltijos jūros pakrantės apsaugos ir perspėjimo nuo pavojaus laužų sistema, kuri mena vikingų laikus.

Istoriniai šaltiniai liudija, kad kiekviena pajūrio bendruomenė turėjo įsipareigoti prisidėti prie apsaugos sistemos ir esant reikalui uždegti perspėjimo laužus, įspėti kaimynus apie gresiantį pavojų. Už susitarimo nesilaikymą buvo galima sulaukti griežtų bausmių.

Palaipsniui prie šio projekto prisijungė ne tik kitos Baltijos šalys, bet ir tos, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės. Šventės metu vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – poezijos, folkloro, tradicinių šokių vakarai, kuriuose aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės ir svečiai.

Šeštadienį Karklėje taip pat buvo pramogų – nuo 20 val. skambėjo vienybės dainos, koncertavo Kretingalės kultūros centro vyrų kapela „Grajus“.

21.30 val. buvo uždegti laužai, kurių iš viso buvo suplanuota įžiebti tris: ties Šaipių kaimu, Karklės kaime ir prie „Memel-Nord“ baterijos. Pastarojoje vietoje, kur rinkosi Pasieniečių klubas, susirinkusiuosius nustebino ir istorijos rekonstruktoriai, apsirengę uniformomis.

Visi renginio dalyviai buvo raginami dėvėti kaukes ir laikytis saugaus atstumo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder