Palangoje ne tik prabanga tviska

Palangoje ne tik prabanga tviska

Palanga per paskutinius aštuonerius metus – tiek laiko su tvarkos taisyklių laužytojais kariauja Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius (VTS) – gerokai apsikuopė, tačiau beveik dviejų valandų reidas  po miestą su VTS vedėju Petru Keiniu ir šio skyriaus vyriausiuoju specialistu Robertu Ražausku parodė, kad apsileidėlių bei Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių niekintojų didžiausiame šalies kurorte – dar daug.

„Balandis – švaros mėnuo, iki sezono atidarymo lieka labai nedaug, todėl mūsų skyrius deda daug pastangų, kad miestas jį pasitiktų švarus ir tvarkingas.

Deja, su kai kuriais pažeidėjais tenka „kariauti“ metų metus: rašome baudas, kurios juokingai mažos, einame į teismus, kur ginčai kartais nusitęsia keliolika metų“, – „Palangos tiltui“ sakė P. Keinys.

Anot jo, nutirpus sniegui iškart pasirodė kai kurių miesto gyventojų kultūros lygis – šunų ekskrementais nusėtos miesto viešosios vietos.

„Balandžio mėnesį tradiciškai rengsime akciją – dalinsime kastuvėlius, kibirėlius, maišiukus, kam – visi supranta. Įteiksime ir bukletus, raginsime miestelėnus ir svečius pasirūpinti savo keturkojų „kakučiais“, – sakė vedėjas.

Vis tik bene didžiausias skyriaus galvos skausmas – apleisti ir/ar netinkamai prižiūrimi pastatai, gyventojų kaupiamos statybinės ir kitos atliekos, netvarkomi privatūs kiemai.

Nors, anot P. Keinio, per aštuonerius Viešosios tvarkos skyriaus darbo metus mieste buvo nugriauta apie 40 įvairiausios paskirties apleistų pastatų, tačiau vietoje vienų Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidėjų atsiranda nauji.

Pirmasis mūsų sustojimas – Gintaro g. 4, pas palangiškį Aleksandrą Š., kurio kiemas – tikras „balaganas“: sukrauta krūva senų nenaudojamų dviračių, jų dalių, statybinės atliekos, seni buteliai su neaiškios kilmės skysčiu.

Vyras mus pasitinka gan karingai, aiškina, kad yra „puolamas“, nors serga ir nieko bloga niekam nedaro.

„Prašau iki rytojaus visą kiemą sutvarkyti“, – įsakmiai, bet mandagiai jam sako P. Keinys.

„Per savaitę sutvarkysiu, jeigu sveikata leis“, – sako Aleksandras, kuris šių eilučių autoriui nebuvo panašus į didelį ligonį. Esant antstolio reikalavimui, valstybės lėšomis buvo nugriautas jo nelegaliai suręstas priestatas prie namo.

„Ne, iki rytojaus“, – kartojo VTS vedėjas.

Nors ne kartą jau baustas pagal Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), palangiškis iki šiol nerodė geranoriškumo. Jį savivaldybei nuolat skundžia kaimynai, kuriems dėl tokios netvarkos bendro naudojimo kieme vasarą yra sunku čia išnuomoti būstus.

ANK pataisos dabar leidžia nusižengusi asmenį nubausti ir jam neįteikus administracinio teisės pažeidimo protokolo.

Viešosios tvarko skyriaus darbuotojams daug laiko užima bylų užvedimas ir jų įforminimas.

„Vasarai labai reikėtų dviejų papildomų darbuotojų mūsų skyriui“, – sakė P. Keinys.
Kitas mūsų sustojimas – Jūratės gatvė 1A. Labiau į Pizos bokštą Italijoje dėl palinkimo panaši lauko kavinė – aptrupėjusiais dažais, apkalta neestetiškomis faneros plokštėmis.

Jos tikrąjį savininką buvo nelengva atsekti – kavinė yra nekart pernuomota. Be to, nuomotojai yra užėmę dalį valstybinės žemės. Nors savininkas ne kartą baustas, naudos iš nuobaudų – mažai.

„Baudos – juokingos, mažiausia tėra 8 eurai“, – sakė vedėjas.
Valančiaus g. 4 – dar vienas mūsų sustojimas. Apleistame name gyvena benamiai, nors namo savininkas – pasiturintis žmogus, gyvena Trakuose, tačiau namu Palangoje nesirūpina.

Buvusiame krepšininkų Lavrinovičių sklype Kęstučio gatvėje – dūla ir pūva lapų krūvos, styro žolių stiebai.

„Naujasis sklypo savininkas tinkamai nesirūpina sklypu“, – apgailestavo P. Keinys.

Dar vienas stabtelėjimas – Birutės alėja 3, A. Mickevičiaus g. 10, ties buvusia tarpukario Lietuvos prezidento Antano Smetonos vila. Šiandien pastatas – skurdus: fasadas ir stogo danga supuvę, fasadą raižo lietaus nutekėjimai.

O mes jau Sodų ir Kretingos gatvės kampe. Nugriovę namą, šeimininkai iš Vilniaus paliko apleistą sklypą, dar dunkso į apkasus labiau panašus rūsys.

Dar viena baisi Palangos žaizda – Austėjos gatvėje, dideliame plote kūpso statybinis laužas, medžio atliekos, seni baldai, sukrauti maišai su šiukšlėmis.

„Čia gyvena vienas, 80 metų peržengęs ligotas senukas, jo trys dukros gyvena didmiesčiuose, dalis žemės yra čia užgrobta, Nacionalinė žemės tarnyba yra skyrusi baudas. Nelegalūs statiniai čia dar likę nuo sovietinių laikų“, – pasakojo VTS vedėjas.

Palanga niekaip neįveikia ir Vytauto g. 176 esančio belangio ir bedurio namo savininkų.

Name jau senai šeimininkauja benamiai, kurie kelia orgijas ir trikdo viešąją tvarką.

„Savininkai nepasidalija namu, vyksta jų teismai“, – komentavo P. Keinys.
Dar didžiulė didžiausio šalies kurorto bėda – bešeimininkės mašinos.
Anot VTS vedėjo, kiekvienais metais jų Palangoje paliekama apie 30.

Viešosios tvarkos skyrius ragina visus miestelėnus ir miesto svečius laikytis miesto tvarkymo ir švaros taisyklių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder