Parengti Preilos uostelio projektiniai pasiūlymai

Parengti Preilos uostelio projektiniai pasiūlymai

Visuomenė kviečiama susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais, numatančiais Preilos mažųjų laivų ir žvejų uosto aptarnavimo administracinio pastato bei vandens uosto statinių statybą.

Šių statinių projektai rengiami tęsiant Preilos mažųjų laivų ir žvejų uosto pirmojo etapo darbus. Šis etapas apima mažųjų laivų ir žvejų uosto aptarnavimo, poilsio paskirties pastatų ir vandens uosto statinių projektavimą ir statybą.

Antruoju etapu (detaliuoju planu suformuotuose atskiruose sklypuose) planuojamas transporto paskirties pastatas, skirtas verslinės žvejybos įrankių laikymui. Trečiojo etapo metu - automobilių stovėjimo aikštelė.

Projektuojami objektai yra pietinėje Preilos gyvenvietės dalyje, įsiterpusioje tarp kopagūbrio ir marių. Tai senojo Preilos žvejų uosto ir jo aplinkos kompleksas - viena iš sudėtinių Preilos urbanistinės struktūros dalių gyvenvietės pietinėje dalyje.

Projektuojamo sklypo teritorijos dalis (išnuomota sklypo dalis 0,5211 ha Neringos savivaldybei) prie Preilos įlankos jau yra naudojama kaip žvejų laivų uostas, tačiau iš esmės jokios specialios įrangos nėra - laivai švartuojami tiesiai į Kuršių marių kranto smėlį.

Žvejų ir mažųjų laivų uosto aptarnavimo poreikiams bus naudojamas projektuojamo sklypo šiaurinis įvažiavimas. Jis bus naudojamas ne tik privažiuoti iki uosto aptarnavimo – administracinio pastato, bet ir kitame komplekso įgyvendinimo etape projektuojamo, žvejų reikmėms skirto pastato. Pravažiavimo pabaigoje projektuojamas laivų nuleidimo slipas, žvejų poreikiams skirtas žvejų įrangos krovimo, sandėliavimo statinys – aikštelė. Šioje sklypo dalyje projektuojamas žvejų ir mažųjų laivų uosto aptarnavimo administracinis pastatas su lauko terasa ir greta projektuojama uosto aikšte. Aikštėje greta pastato numatomi vėliavų pakėlimo stiebai, dviračių stovai ir kitos mažosios architektūros formos.

Projektiniuose pasiūlymuose numatoma, kad uosto administracinis pastatas bus vieno aukšto su mansarda, o architektūrinė išraiška atitiks pamario pastatų architektūros stilių.

Derinant numatomas įvairias funkcijas, pirmajame pastato aukšte projektuojama žvejų ir mažųjų laivų įgulų aptarnavimo, buitinių poreikių tenkinimo bei maitinimo patalpos. Pagrindinė patalpa būtų skirta atplaukiančiųjų vandens transporto priemonėmis registratūrai, laukimo bei maitinimo funkcijoms. Greta numatomos virtuvės, buitinės, pagalbinės patalpos, o taip pat sanmazgai su dušais ir kita būtina buitine įranga (skalbyklėmis ir džiovyklėmis).

Projektuojama ir laiptinė – apžvalgos bokštelis – švyturys su atskiru įėjimu iš lauko, iš kurios per galeriją patenkama į antro aukšto patalpas. Antrajame pastato aukšte projektuojamos kapitonato bei administracinės patalpos su vyrų, moterų tualetais, o taip pat patalpa, kurioje numatomi organizuoti pasitarimai, parodos, mokymai ir kiti su atplaukiančiųjų vandens priemonėmis poilsio organizavimu, informavimu siejami renginiai. Laiptais palypėjus dar aukščiau bus galima išeiti į lauko apžvalgos aikštelę. Pastatas bus pritaikytas žmonėms su negalia.

Projektiniai pasiūlymai parengti atsižvelgiant į Taikos sutartį. Siekiant taikai užbaigti teisminį ginčą dėl neteisėtos statybos Preilos g. 101 bei Preilos g. 103, tarp Neringos savivaldybės, UAB „Preilos uostas“ ir kitų suinteresuotų šalių buvo sudaryta Taikos sutartis, kurios sąlygos jau pradėtos įgyvendinti. Taikos sutarties sąlygas visiškai atitinka 2015-ųjų gruodį patvirtintas Didžiosios Preilos įlankos ir planuojamo žvejų ir mažųjų laivų uosto teritorijos Preilos gyv., Neringoje detalusis planas.

Šalims vykdant Taikos sutartį, UAB „Preilos uostas“ parengė uosto administracinio pastato ir uosto statinių – vandens uosto krantinės, prieplaukos statinio, kitų inžinerinių statinių – pirso, slipo, žvejų įrangos iškrovimo aikštelės projektinius pasiūlymus. Tolimesnius darbus (projektavimą ir statybą) turės atlikti Neringos savivaldybė.

Susipažinti su parengtais projektiniais pasiūlymais bus galima nuo kovo 7 d. iki kovo 14 d. Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus patalpose (darbo dienomis nuo 9.00 iki 16.00 val.).

Viešas susirinkimas projektiniams pasiūlymams apsvarstyti vyks 2017 m. kovo 14 d., antradienį, 11 val., Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus patalpose.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder