Patikrinimai ekskrementų nesumažina

Patikrinimai ekskrementų nesumažina

Pietinių Klaipėdos rajonų gyventojams atrodo, kad savivaldybės tvarkdariai rūpinasi, jog šunys pagal taisykles būtų vedžiojami tik miesto centre. Todėl jie esą yra priversti vaikščioti po "minų" laukus. Valdininkai tvirtina, jog vizituoja visas miesto dalis, tačiau konstatuoja, jog net ir baudos padeda ne visada.

Skundų dėl šunų ekskrementų gausos "Vakarų ekspreso" redakcija sulaukė iš Vingio, Mogiliovo, Smiltelės, Naujakiemio, Debreceno ir kitų gatvių gyventojų.

Pasak savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės, atitinkami patikrinimai vykdomi nuo gegužės. Jie vyksta du kartus per savaitę.

"Vasarą intensyviausiai šunys buvo vedžiojami ryte - nuo 6 iki 9 valandos. Tuomet ir buvo tikrinama, kaip laikomasi taisyklių. Šiuo metu patikrinimai vykdomi po darbo valandų - nuo 17 iki 20.30 valandos. Jeigu vieną dieną yra tikrinama pietinė miesto dalis, tai kitą dieną važiuojame į šiaurinę. Iš policijos bei gyventojų esame gavę duomenis, kur šunys vedžiojami daugiausiai, tas vietas ir tikriname", - sakė K. Vintilaitė.

Anot jos, gegužę iš pradžių buvo stengiamasi tik įspėti, o vėliau pradėta rašyti ir protokolus. Už netinkamą šuns vedžiojimą ir viešosios tvarkos taisyklių nesilaikymą pažeidėjams yra taikomos baudos iki 200 litų. Iki šiol yra paskirta 16 baudų po 10 litų, nes visi bausti pirmą kartą. Keturi atvejai, užfiksuoti protokoluose, dar nagrinėjami. Pokalbininkės teigimu, kur kas daugiau tų, kuriems baudas paskyrė policijos pareigūnai.

Deja, pasak K. Vintilaitės, patikrinimai ir įspėjimai šunų savininkams dažniausiai nėra baisūs.

"Negalima teigti, kad dėl patikrinimų sumažėjo pažeidėjų, nes daugelis žmonių nereaguoja į įspėjimus. Tik kai kuriose vietose šeimininkai vedžiodami savo augintinį nešasi ir maišelį, kad surinktų ekskrementus ir taip palaikytų tvarką. Mes tikrai negalime nubausti visų pažeidėjų. Šunų šeimininkams daliname lankstinukus, kuriuose surašytos visos šunų vedžiojimo taisyklės. Viliuosi, kad vis daugiau gyvūnų mylėtojų patys supras, jog yra būtina sutvarkyti tai, ką palieka jų augintiniai", - tikisi K. Vintilaitė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder