Prasidėjo kelio Klaipėda - Palanga remontas

Prasidėjo kelio Klaipėda - Palanga remontas

Jau prasidėjo kelio Klaipėda- Palanga remonto darbai. Juos baigti ketinama kitų metų pavasarį. Ilgą laiką šis ruožas, kad būtų saugu, buvo tik lopomas, šioje vietoje buvo pastatyti greitį ribojantys ženklai. Šią savaitę darbininkai nubraižė geltonas linijas, nukreipė eismą ir pradėjo parengiamuosius darbus.

Taip prasidėjo remonto darbai valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje A13 Klaipėda–Liepoja nuo 11,945 iki 19,057 km. Remontuoti asfalto dangą ėmėsi bendrovė "Eurovia Lietuva". Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir bendrovės "Eurovia Lietuva" pasirašyta sutartis, kurios vertė siekia apie 2,4 mln. eurų, įsigaliojo šiemet rugsėjo 11 d. Darbams atlikti duotas keturių mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo terminas.

Nuo gruodžio 15-osios iki kitų metų kovo 15 d. bus daroma pertrauka, kelininkai ją vadina technologine. Per keturis darbo mėnesius rangovas turės atlikti asfalto dangos paprastąjį remontą visu esamos asfalto dangos pločiu, įskaitant esamas greitėjimo, lėtėjimo juostas, kraštines saugos juostas ir autobusų stotelių įvažas, sutvarkyti kelkraščius, sankryžas ir nuovažas. Remonto metu eismas nukreipiamas iš vienos kelio pusės į kitą.

Kaip teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas, atlikus šiuos darbus kelias taps lygesnis, nebeliks nelygumų ir duobių, važiuoti automobiliu bus patogiau, saugiau, pagerės eismo komfortas. Šiame kelio ruože per parą vidutiniškai važiuoja 13 721 automobilis, 757 jų – sunkiasvorės transporto priemonės. Ne tik eiliniai vairuotojai, bet ir specialistai yra konstatavę, kad šio kelio būklė – labai prasta. Keliai aplink Klaipėdą pastaraisiais metais atnaujinami, tačiau ne visi jie po remonto pažymėti horizontaliuoju ženklinimu. Pasak S.Jansono, šią savaitę vyko kelio nuo Dituvos iki Klaipėdos ženklinimas.

Atliekant darbus greitis šiame ruože ribojamas iki 70 km/val. Jau senokai atnaujintas kelias nuo Klaipėdos iki Kretingalės, bet baltų linijų čia vis dar nėra. Pasak Kelių direkcijos atstovų, šiems darbams atlikti šiuo metu vykdomas pirkimas. Jei leis oro sąlygos, darbus planuojama baigti dar šiemet. Šiame kelyje su horizontaliojo ženklinimo darbais susijusių greičio ribojimų kol kas nėra.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder