Preiloje tęs prieš 10 metų įšaldytus darbus

Preiloje tęs prieš 10 metų įšaldytus darbus

Preiloje ruošiamasi įgyvendinti projektą, skambiai vadinamą mažųjų laivų ir žvejų uosto statyba. Tačiau iš tikrųjų bus pastatyti tik trys pontonai laivams švartuotis, bus rekonstruojami 2005-aisiais pastatyti, bet iki šiol nenaudoti poilsiniai nameliai, taip pat bus statomas naujas administracinis pastatas. Kitaip sakant, bus tęsiami darbai, kurie, prasidėjus nelegalių statybų Kuršių nerijoje bumui, buvo sustabdyti dar 2006 m.

"Norėtume, kad Preiloje būtų uostelis, tačiau varžo finansinės galimybės. Dar net nesame pradėję rengti techninio uostelio projekto. Tai, kas dabar bus padaryta, žinoma, bus gražu ir geriau negu nieko. Šiandien mūsų žvejai tiesiog išplaukia į krantą su laivais ir iš jų lipa ant smėlio. O kai atsiras pontoninės prieplaukos, jie jau galės patogiai ir laivą prišvartuoti, ir iš jo išlipti. Tačiau iki uostelio tai dar toli gražu", - sakė Neringos meras Darius Jasaitis.

UAB "Preilos uostas", statysiančios tuos pontonus, akcininkas ir direktorius Darius Dzidzevičius juokavo, kad nors taip vadinama jo bendrovė, tačiau tai nereiškia, kad Preiloje bus statomas didelis uostas.

"Dabar mes jau nieko nestatysime, viską pastatėme 2005 metais. Tačiau prasidėjo teismų karuselė ir viskas buvo sustabdyta. 2011-2012 metais galų gale buvo pasirašyta taikos sutartis. Po to mums vėl reikėjo iš naujo atlikti visus projektavimo darbus, nors pastatai jau seniai stovi, vėl iš naujo parengti dokumentus teritorijoms forminti ir kita", - aiškino jis.

Daug ką reikėjo perdaryti

"Patekome į tokią situaciją su skambiu pavadinimu, ilgą laiką buvome linksniuojami, rodomi per televizorių, nors nebuvome padarę jokių nusižengimų. Jeigu jų ir buvo, tai tik tokio lygio, kad buvo galima viską pataisyti daug anksčiau, greičiau ir paprasčiau, ir šiandien tas objektas jau būtų funkcionavęs. Mes beveik viską jau pastatę įsisukome į teismų karuselę su Statybos inspekcija bei saugomų teritorijų tarnybomis ir nieko negalėjome daryti - vis girdėjome, kad mūsų pastatus griaus. Tik po 10 metų galų gale pasirašėme taikos susitarimą. Jame aiškiai parašyta, kad jokio griovimo negali būti. Tačiau vėl viskas turi būti suderinta, kad mūsų objektas atitiktų naujus reikalavimus, atsiradusius per tą laikotarpį", - pasakojo bendrovės vadovas.

Pagal taikos sutartį "Preilos uostui" reikėjo parengti naują dviejų bendrovės žemės sklypų Preilos g. 101 ir 103 detalųjį planą, kad jie būtų sujungti į vieną. Tai ir buvo padaryta per pirmąjį darbų etapą.

PONTONAI. Atsiradus pontoninėms prieplaukoms bus kur kas patogiau ir švartuoti laivus, ir iš jų išlipti.

Antras etapas apima kitus žemės sklypus, priklausančius Neringos savivaldybei, kuriuos taip pat norima sutvarkyti ir juose statyti žvejų sandėlius. Jiems jau irgi parengti priešprojektiniai pasiūlymai. Pasak D. Dzidzevičiaus, kada prasidės žvejų sandėlių statyba, sunku pasakyti, nes tai jau Savivaldybės reikalai.

Namelius rekonstruos

2005-aisiais 15 poilsio namelių statybos darbai jau ėjo į pabaigą, buvo rengiamasi juos "priduoti" Valstybinei komisijai. Tačiau prasidėjo darbų stabdymas, o 2006 m. jau buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės ir projektas buvo galutinai sustabdytas. Visą tą laiką nameliai nebuvo naudojami, tad paseno ir moraliniu, ir fiziniu požiūriu, tad dabar bus atliekama kapitalinė jų rekonstrukcija.

Šalia esančiame sklype buvo pradėtas statyti administracinis pastatas, kuriame turėjo įsikurti ir kavinė. Dabar jis iš naujo suprojektuotas ir vėl vyks statyba. Jo projektas dabar derinamas ir jis bus svarstomas viešai. Jeigu Vyriausybė pritars, tada bus galima išsiimti statybos leidimą.

Pontonai laikomi Klaipėdoje

Šio projekto metu bus pastatytas ir pirsiukas į Kuršių marias, kurį sudarys trys 12 metrų ilgio pontonai. Jie buvo nupirkti 2005 m. ir atgabenti iš Suomijos į Klaipėdą. Tačiau pontonus statyti tada nebuvo leista ir jie taip ir liko saugomi uostamiestyje. Preiloje jų laikyti nebuvo galimybės, nes jie dideli ir sunkūs, turintys daug sudėtinių dalių, jų inkarai gana dideli.

"Tikimės, kad dabar, pasibaigus projektavimo ir derinimo darbams, galėsime juos atplukdyti į Preilą, inkaruoti ir perduoti Savivaldybei", - sakė UAB "Preilos uostas" vadovas.

Jo teigimu, pagal infrastruktūros sutartį Neringos savivaldybė turi išsiimti statybos leidimą.

"Mes esame tik darbų vykdytojai, tie, kurie atveš tuos pontonus ir visą turtą perduos Savivaldybei. Kai tik ji gaus statybos leidimą, mes iš karto kitą dieną ir pradėsime statyti. To leidimo labai laukiame, nes mums kainuoja pontonų saugojimas", - sakė D. Dzidzevičius.

Informacija

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais iki gruodžio 5 d. galima Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriuje. Galima teikti pasiūlymus statytojai - bendrovei "Preilos uostas" - ir projektuotojai - UAB "Formatas A1". Viešas projekto svarstymas vyks gruodžio 5 d. 13 val. Neringos savivaldybėje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder