Savivaldybėje etatų padaugės dešimtimis
Savivaldybėje etatų padaugės dešimtimis

Jau nuo kitų metų Klaipėdos savivaldybės administracijos darbuotojų skaičius turėtų perkopti 400, tačiau vadovai ramina, kad tai miesto biudžetui didelės įtakos neturės.

Šiuo metu administracijoje yra apie 370 nuolatinių darbuotojų, o nuo kitų metų jų turėtų būti įsteigta apie 60 naujų etatų.

"Tai susiję su centralizuota biudžetinių įstaigų buhalterine apskaita. Viename savivaldybės padalinyje turėtų būti įdarbinti 48 buhalteriai, iki šiol dirbę įstaigose. Taigi, mes jiems iki šiol mokėjome atlyginimą, bet nereikia pamiršti, kad decentralizacija turėtų padėti sutaupyti iki 3 milijonų litų", - pasakojo administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Planuojama samdyti ir dar 12 naujų tarnautojų, kurių pagrindinė funkcija bus prižiūrėti daugiabučių administratorius, atsakingus už šiemet startuojančią namų renovacijos Klaipėdoje programą. Šių specialistų poreikis pareikalaus papildomų išlaidų.

"Kaip ir šiais atvejais, pakeitimai administracijos struktūroje yra privalomi vykdant įstatymo savivaldybėms deleguotas funkcijas. Dėl šios priežasties turėsime atlikti ir daugiau pakeitimų kituose padaliniuose. Ir apskritai, struktūra yra gyvas organizmas, kuris nuolat kinta", - sakė J. Simonavičiūtė.

Biurokratų daugėja visoje Lietuvoje. Valstybės tarnybos departamento (VTD) duomenimis, pernai lapkričio 1-ąją valstybės tarnyboje dirbo 71 026, o šiemet kovą - jau 71 449 asmenys.

Sidebar placeholder