Seniūnaičių rinkimų naudą jau partijos gaudo

Seniūnaičių rinkimų naudą jau partijos gaudo

Nuo šiandien prasideda registracija į Klaipėdos seniūnaičių rinkimus. Ir nors būsimų kandidatų sąrašas paaiškės tik kovo 21 dieną, jau dabar viešai kalbama, kad šie rinkimai ir tolesnis seniūnaičių darbas bus panaudoti partijų rinkimų interesams.

Kadangi Klaipėdos mieste nėra seniūnijų, seniūnaičių rinkimai uostamiestyje bus specifiniai - pagal Vietos savivaldos įstatymą, visas funkcijas dėl seniūnaičių rinkimų atliks savivaldybės administracija.

Neaiškumų - daug

"Seniūnaitijos sudaromos iš seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių, ir svarbiausią vaidmenį šiame procese atlieka seniūnai, kurie yra arčiausiai žmonių, jų džiaugsmų ir vargų. Todėl yra garantija, kad išrinktas seniūnaitis pateisins tos teritorijos, kurią jis atstovaus, gyventojų interesus. Tuo metu Klaipėdoje išties yra sudarytos puikios sąlygos partijoms "privatizuoti" šią puikią idėją ir panaudoti savo tikslams, tokių ketinimų iš kai kurių partijų jau teko išgirsti. Juk net nėra reglamentuota, kad seniūnaitis turi būti tos seniūnaitijos, kurioje kandidatuoja, gyventojas, dar daugiau - jis net neprivalo būti Klaipėdos miesto gyventojas. Kaip seniūnaitijos interesus gali ginti žmogus iš kito miesto?" - ydingą rinkimų tvarką įžvelgė Klaipėdos moterų politikių klubo pirmininkė Aldona Staponkienė.

Taip pat šio klubo narėms užkliuvo ir tai, kad nėra reglamentuojama, už kiek kandidatų gali balsuoti kiekvienas gyventojas.

"Iš ryto ateis Jonas, įtikins, kad jis bus geras seniūnaitis - pasirašysiu už jį, o vakare ateis Janina - pasirašysiu ir už ją?" - tokia tvarka stebėjosi A. Staponkienė.

Dirbs "ant publikos"

Už seniūnaičių rinkimų organizavimą Klaipėdoje atsakinga miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė sutiko, kad šie seniūnaičių rinkimai - puikus tramplinas norintiems turėti savo auditoriją aktyvistams.

"Žinoma, yra siekiamybė, kad šie rinkimai nebūtų politiniai. Tačiau mes negalime eliminuoti kandidatų, jei juos bandys prakišti partijos, arba tai bus puikiai žinomi uostamiesčio piketuotojai. Yra tik vienas apribojimas - seniūnaičiu negali būti jau išrinktas miesto Tarybos ar Seimo narys", - akcentavo A. Velykienė ir patvirtino, kad uostamiesčio seniūnaičiai neprivalo būti Klaipėdos miesto gyventojai.

Visgi ji viliasi, kad šie rinkimai nepatirs fiasko, esą jais domisi ir tikrai veiklūs klaipėdiečiai. Nepatvirtintais duomenimis, šie rinkimai jau sudomino verslininką Aidą Kaveckį.

Užteks vieno parašo?

"Klaipėdiečiai turėtų labai atsakingai dalyvauti šiuose rinkimuose ir domėtis, kas nori būti jų seniūnaičiu. Ir ne tik tuomet, kai reikės atiduoti parašą, bet jau ir siūlant kandidatus. Tik patys gyventojai gali geriausiai identifikuoti žmogų, tinkamiausiai galintį jiems atstovauti", - ragino klaipėdiečius aktyviai įsijungti į seniūnaičių rinkimus A. Staponkienė.

Beje, nėra numatytas ir mažiausias surinktų parašų skaičius, tad akivaizdu, kad gali pakakti ir vienintelio parašo, kad taptum seniūnaičiu, ypač jei toje seniūnaitijoje nėra daugiau konkurentų.

"Sunku prognozuoti, bet gali atsitikti ir taip, kad bus seniūnaitijų, kuriose gali nebūti nė vieno norinčiojo. Tokiu atveju ten procedūrą turėsime kartoti tol, kol bus išrinkti visi 54 seniūnaičiai. Beje, 10 iš jų bus išrinkta į seniūnaičių sueigą, kuri atstovaus viso miesto interesams", - sakė A. Velykienė.

Seniūnaičiai bus renkami kas dveji metai. Jie dirbs visuomeniniais pagrindais. Įstatymas nenumato, kad turi būti tikrinama kandidato į seniūnaičius psichinė būklė.

Asmuo, norintis būti seniūnaičiu, turi pateikti prašymą dalyvauti seniūnaičių rinkimuose bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei kandidatą siūlo kiti subjektai, privaloma pridėti savo sutikimą, kuriame turi būti nurodyti asmens duomenys (vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, kontaktinis telefono numeris). Jei kandidatą siūlo nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, įstaigos ar organizacijų kolektyvai, be aukščiau nurodytų dokumentų kartu su prašymu turi būti pridėta susirinkimo protokolo kopija ar protokolo išrašas.
Kandidatų prašymai priimami nuo kovo 1 iki 21 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos (Liepų g. 11) Vieno langelio ir elektroninių paslaugų skyriuje (1 a., 114 kab.).

Sprendimą dėl kandidatų registravimo komisija priims ir skelbs kovo 22 d.
Nuo kovo 22 d. savivaldybės tinklapyje www.klaipeda.lt bus skelbiami seniūnaičių rinkimo apklausos lapai. Apklausos lapus bus galima atsispausdinti iš interneto arba gauti Vieno langelio ir elektroninių paslaugų skyriuje.
Nuo kovo 23 d. iki balandžio 30 d. bus vykdoma gyventojų apklausa. Kandidatai savarankiškai arba pasitelkę padėjėjus turės galimybę apklausti klaipėdiečius, gyvenančius konkrečioje seniūnaitijos teritorijoje.
Gegužės 2 d. bus skelbiami seniūnaičių rinkimų rezultatai.

 

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder