Senojo turgaus ateitis - dar diskusijose

Senojo turgaus ateitis - dar diskusijose

Miesto valdžia sprendžia, kaip atgaivinti senąjį turgų - jį administruojančios įmonės veikla esą tenkina, tačiau netenkina turgavietės aplinka.

SĮ "Senasis turgus" veiklos perspektyvos buvo aptartos Klaipėdos miesto tarybos kolegijoje, tačiau sprendimas kol kas nepriimtas - uostamiesčio politikai dar ketina diskutuoti savo frakcijose.

Pasak savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorės Aldonos Špučienės, įmonė pati pakeisti situacijos negali - iš veiklos negaunama pakankamai pajamų, kad būtų galimos investicijos. Lyginti su investuojančiu į plėtrą naujuoju turgumi esą negalima, nes senojo veikla kur kas siauresnė - prekybos vietų nedaug, be to, dėl mažo dengtų vietų ploto nemažai įtakos turi sezoniškumas.

Anot A. Špučienės, įmonė patikėjimo teise turi nekilnojamojo turto, kurio dalies nenaudoja. Šias patalpas savivaldybė galėtų realizuoti.

Vienas iš siūlymų, kaip būtų galima į turgavietę pritraukti investicijų - Tarybos nario Rolando Bražinsko idėja nuomoti senąjį turgų įgyvendinant viešojo ir privataus sektorių partnerystės schemą.

Tačiau, pasak A. Špučienės, dėl šios schemos bei dėl koncesijos iškiltų teisinių sunkumų.

"Siūloma SĮ pertvarkyti į UAB. Pertvarkius įmonę bendrovė galėtų pati parduoti jai nereikalingą veiklai vykdyti turtą ir gautas lėšas investuoti. Įmonei dirbant pelningai savivaldybė galėtų gauti dividendų", - dar vieną idėją pristatė A. Špučienė.

Tiesa, kai kurie politikai suabejojo, ar miesto valdžia pajėgtų tvarkytis su UAB, jeigu nesugebėjo su savivaldybės įmone. Taip pat prisiminta, jog anksčiau, reiškiant nepasitenkinimą dėl senojo turgaus veiklos, buvo išsakomos abejonės ir dėl įmonės direktorės Ramutės Kubilienės gebėjimo tvarkytis.

Tačiau, anot savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, paskutiniojo audito rezultatai liudija, jog šioje srityje viskas gerai ir gerėja. Turgaus veikla ir aplinka esantys skirtingi dalykai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder