Skelbiant vasaros pradžią Neringoje lijo lietus

Skelbiant vasaros pradžią Neringoje lijo lietus

Savaitgalį apie vasaros sezoną oficialiai paskelbė Neringa, kurios gyvenvietės yra užsieniečių bene labiausiai mėgstami Lietuvos kurortai.

Šia proga vyko penktadienį prasidėję beveik dvi dešimtys renginių, tiesa, pirmąją dieną jie lankytojų gausa nepasižymėjo - nuo ryto iki pietų lijo, o žmonių gatvėse ėmė daugėti tik temstant: matyt dauguma į Nidą atvyko baigę darbus. Šeštadienį buvo giedra, pūtė stiprokas vėjas, tačiau kad poilsiautojų gretos išsiplėtė buvo galima spręsti vien iš to, kad kambarius nuomojančių vietinių namų kiemai buvo pilni automobilių, zujo turistų grupes vežiojantys autobusai.

Akcentuojama tai, jog 2011-ieji paskelbti Sveikatos turizmo metais, Neringos miesto įkūrimo penkiasdešimtmetis, prisimenamas anapilin iškeliavęs maestro Vytautas Kernagis, kuriam šiemet butų sukakę 60 metų. Šia proga penktadienį prie jo skulptūros Bardų skvere po atviru dangumi buvo rodomas filmas "Mažoji išpažintis", šeštadienį Nidos festivalio uždarymo koncertas taip pat buvo skirtas maestro.

Kainos įvairios: viešbučiuose sezono metu už nakvynę su pusryčiai gali tekti pakloti 250-450 litų, panašūs kainoraščiai - ir svečių namuose. Tačiau poilsį Neringoje planuojantys žmonės gali tikėtis ir mažesnių kainų, jos svyruoja ir priklauso nuo įvairių aplinkybių: savaitės dienos, renginių gausos, apgyvendinimo vietos užimtumo ir kt. Aišku, kur kas pigiau galima galima apsistoti vietinių gyventojų nuomojamuose kambariuose.

Maisto kainos - "kurortinės": vienur galima papietauti už 18, kitur - užkąsti paklojus 40 litų.

Šio sezono užimtumas buvo žinomas jau anksčiau, sakė kalbinti viešbučių atstovai. Jų teigimu, šis sezonas jau suplanuotas iki smulkmenų, žinoma kiek ir kada turistų atvyks bei jų stygiumi nesiskundė.

Tą patį tvirtino ir į Neringą savivaldybės kvietimu pakviesti turizmo organizatoriai. Jie sakė čia atvažiavę domėtis tuo, ką turistams pasiūlyti 2012-aisiais.

"Su šiais metais baigta. Jau dabar galvojam apie ateinančius", - teigė atvykstamąjį turizmą organizuojančios agentūros atstovė.

Remiantis išsamiai atliktų tyrimų duomenimis, pernai Neringą aplankė beveik 400 tūkst. turistų, iš jų apie 86 proc. yra nuolatiniai poilsiautojai šiame Lietuvos krašte. Didžiausi srautai -  nostalgijos Neringai neslepiantys vokiečiai, po jų seka rusai, pastebima, jog kurortu domisi daugiau italų ir prancūzų. Pasak Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" direktorės pavaduotojos Neringos Gecevičiūtės, norėtųsi pritraukti daugiau svečių iš Skandinavijos, tačiau jie kol kas į Neringą nesiveržia.

Statistiką patvirtino ir gatvėse sutikti poilsiautojai, kalbantys vokiečių ir rusų kalbomis, tiesa, teko matyti ir turistų iš Tolimųjų rytų.

Poilsiautojus čia labiausiai vilioja unikalūs  kraštovaizdžiai ir oras, "Agiloje" atlikus svečių apklausą paaiškėjo, jog Nidos lankytojams iki pilnos laimės trūksta atviro baseino arba vandens pramogų parko. Tačiau labiau nei kur nors kitur Lietuvoje ribojamos statybos, rekonstrukcijos ir su jomis susiję darbai bei kiti draudimai ir skrupulinga kontrolė vargu ar leis šiam poilsiautojų norui išsipildyti artimiausioje ateityje.

Vis dėlto Neringos meras Antanas Vinkus sakė sieksiąs, jog artimiausiu metu bent kelius būtų galima sutvarkyti, o su vykdančiaisiais "skrupulingą kontrolę" bus bandoma rasti kompromisą.

"Negalima visko palikti Dievo valiai, kartais reikia ir protingo žmogaus įsikišimo", - sakė jis.

Beje, per Jonines ketinama visiškai baigti Saulės laikrodžio rekonstrukciją. Ant Parnidžio kopos baigiama tvarkyti teritorija, bus pastatytos trys dekoratyvinės skulpturos, įrengta apžvalgos aikštelė.

Sidebar placeholder