Soduose įsižiebė karas dėl tariamai dingusių tūkstančių

Soduose įsižiebė karas dėl tariamai dingusių tūkstančių

"Jiems galima vogti, apgaudinėti ir nieko už tai nebus", - nusivylusi ištarė Salomėja Gedrimienė, sodininkų bendrijos "Gružeikiai" narė. Moteris pakilo į kovą prieš, jos žodžiais tariant, pinigus švaistantį vienvaldį šios bendrijos pirmininką, tačiau po Klaipėdos rajono savivaldybės atsakymo ji jaučiasi palaužta.

Nuo 2016 metų netoli Klaipėdos esančių Gručeikių kaimo sodų bendrijos "Gružeikiai" pirmininku buvo paskirtas Gražvydas Kasmauskis. Būtent jį moteris kaltina nesąžiningumu.

Kaltina iššvaisčius tūkstančius

"Pirmaisiais metais, kai jis pirmininkavo, tai viskas buvo gerai. O vėliau - vien pažadai", - pasakojo S. Gedrimienė.

Daugiausia klausimų jai kelia praėjusių metų įvykiai, kai sodininkų bendrijoje nuspręsta tiesti dujotiekį. "Pirmininkas parašė, kad dėl tiesiamo dujotiekio nebus tvarkomi keliai, kadangi pinigų reikia dujotiekio tiesimo darbams. Šiais metais vykusio susirinkimo metu jis pranešė, kad praėjusiais metais išleista 11 tūkstančių eurų keliams remontuoti, nors išties keliai nebuvo tvarkomi. Dar 11 tūkstančių eurų - atlyginimams", - stebėjosi S. Gedrimienė.

Susirinkime dalyvavę sodininkų bendrijos nariai, pasakojo ji, ėmė klausinėti, kaip keliai buvo tvarkomi. "Nesugebėjo atsakyti", - tikino S. Gedrimienė.

Susirūpinusi, jos nuomone, netinkamai išleistais pinigais, ji siekė išpešti atsakymus į jai rūpimus klausimus tiesiai iš pirmininko G. Kasmauskio lūpų, tačiau S. Gedrimienė tikino iš jo išgirdusi tik įžeidinėjimus.

"Nei aš, nei kiti nė nematėme, kad būtų tvarkomi keliai. Mes prašome skaidrumo. Žmonės, tikėdamiesi to, mane ne vieną kartą išrinko šios bendrijos valdybos nare", - kalbėjo S. Gedrimienė.

Moteris pirmininkui ne kartą skambino ir rašė laiškus. "Labai šiurkščiai bendrauja su manimi. Gailiuosi, kad neturiu programėlės telefone, kuri įrašinėja skambučius. Jau šitaip negražiai kalbėjo: šaukė, rėkė ant manęs. Padėjau ragelį neužbaigusi pokalbio. Vakare nusprendžiau jam parašyti elektroninį laišką", - tikino ji.

Ji pabrėžė, kad pirmininkas esą su ja po to nusprendė nebebendrauti. "Skambučio metu net pamaniau, kad galbūt neblaivus žmogus. Kita vertus, negaliu to patvirtinti, bet šitaip negražiai elgtis..." - stebėjosi moteris.

Užtvėrė kelią?

S. Gedrimienė pasakojo, kad po šio konflikto pirmininkas ėmėsi keršto. "Bendrijos nariams yra paskirtas privatus kelias, kuriuo galime važiuoti tik mes, kadangi kitais keliais mums trukdo sunkiasvoris transportas. Vieną dieną išvažiavusi iš Minijos gatvės pasiekiau tą kelią ir man pranešė, kad mano automobilis nebeturi leidimo tuo keliu važiuoti", - apie pirmininko akibrokštą pasakojo ji.

Bendrijos narė tikino susisiekusi su įmone, išduodančią leidimus, kurios atstovai pranešė, esą leidimas panaikintas bendrijos pirmininko iniciatyva.

"Vertinu tai kaip kerštą", - tikino S. Gedrimienė.

Kadangi gyvena sodininkų bendrijoje, leidimą moteris netrukus atgavo, tačiau liko pasibaisėjusi tokiu pirmininko elgesiu.

Kaltinimus neigia

Tačiau bendrijos pirmininkas G. Kasmauskis jam metamus kaltinimus kategoriškai neigė. "Vakarų ekspresui" jis komentavo, kad bendrijos veikla yra skaidri.

"Visas tas dalykas buvo pristatytas per ataskaitinį susirinkimą. Kiekvienais metais tokie susirinkimai vyksta. Tai viskas buvo pristatyta: kur išleista, kaip išleista ir kodėl išleista", - sakė G. Kasmauskis.

Jis patvirtino, kad praėjusiais metais išties buvo tiesiamas dujotiekis. Šiais metais šie darbai buvo baigti. G. Kasmauskis sakė, kad praėjusiais metais buvo suplanuoti ir kelių remonto darbai. "Kaip jie suprato, aš jums bijau komentuoti, kadangi visiems buvo išaiškinta ir per susirinkimą, ir po susirinkimo, kas pageidavo papildomos informacijos", - komentavo pirmininkas.

Tiesa, "Vakarų ekspresas" gavo bendrijos gyventojai siųsto laiško kopiją, kurioje matyti, kad praėjusių metų lapkričio mėnesį G. Kasmauskis informavo: "Gauta informacija, jog dar šiais metais planuojama mūsų soduose pradėti vesti dujotiekį, todėl kelių remonto darbai nebus atliekami." Tad ar iš tiesų darbai buvo suplanuoti, lieka neaišku.

G. Kasmauskis neigė ir tai, kad panaikino leidimą bendrijos gyventojai važiuoti jai skirtu keliu, ir sakė, kad jam mesti kaltinimai yra neteisingi.

Pirmininkas aiškino gyventojų laiškų sulaukiantis retai, mat kilusias problemas sprendžia vietoje.

Pasiūlė kreiptis į teismą

Pasipiktinusi S. Gedrimienė apie esą nesąžiningą pirmininko elgesį pranešė ir Klaipėdos rajono savivaldybei, tačiau atsakymu liko nusivylusi.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo pasirašytame rašte aiškinama, kad tirti bendrijos pirmininko galimus pažeidimus nėra Savivaldybės valdininkų kompetencija.

Pabrėžiama, kad sodininkų bendrijų valdymo organų, netinkamai vykdančių savo pareigas, atsakomybę nustato Civilinis kodeksas.

"Jeigu bendrijos nariai pageidauja raštu, jų tarpusavio ginčus gali nagrinėti bendrijos valdymo organas arba bendrijos narių susirinkimas įstatymų nustatyta tvarka. Apie priimtą sprendimą ginčo šalims turi būti pranešta raštu. Jeigu ginčo šalys nesutinka su priimtu sprendimu, jų ginčas įstatymų nustatyta tvarka gali būti sprendžiamas teisme", - dėstoma Savivaldybės atsakyme.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder