Sveikatą trikdo ne vanduo, o vamzdžiai

Sveikatą trikdo ne vanduo, o vamzdžiai

Blogai pasijutę trys garbaus amžiaus klaipėdiečiai iš Naujakiemio gatvės įtaria, kad jų negalavimų priežastis gali būti iš čiaupų tekantis vanduo. Tačiau vandentiekininkai jiems siūlo išsiplauti butuose esančius vamzdžius ir dalyvauti ekskursijoje trečiojoje vandenvietėje.

Į "Vakarų ekspreso" redakciją atėjusi sunerimusi ponia Janina įsitikinusi, kad jos sveikata pablogėjo tik nuo geriamojo vandens.

"Mano mitybos įpročiai nepasikeitė, valgau tą patį maistą. Tačiau ėmė skaudėti kasą, vėliau prasidėjo viduriavimas. Mėginau išgerti vaistų, nepadėjo. Pasikalbėjau su viena kaimyne, su kita. Jos taip pat teigė pajutusios panašius požymius. Jokių neįprastų maisto produktų nevartojome, todėl esame įsitikinusios, kad sveikata sutriko nuo vandens iš čiaupo", - skundėsi ponia Janina.

Ji taip pat prisiminė, kad prieš kelerius metus jai būnant ekskursijoje trečiojoje vandenvietėje labai nustebino į geriamojo vandens rezervuarus maišais pilami chemikalai.

"Juk mes geriame Minijos vandenį. Jis yra labai nešvarus ir rudos spalvos. Kad jis būtų tinkamas gerti, į vandenį pilama galybė chemikalų. Gal jų kas nors įpylė per daug? Ar išvis kas nors kontroliuoja vandenvietės darbuotojus? Tegu ištiria vandenį", - reikalavo klaipėdietė.

Vanduo nekaltas?

Specialistai abejoja, ar ponios Janinos negalavimą galėjo sukelti vanduo. Raminta Mickuvienė, Nacionalinės sveikatos laboratorijos Klaipėdos skyriaus vedėja, paaiškino, kad panašius požymius būtų pajutę ne trys, o 125 tūkst. klaipėdiečių.

"Mes atliekame vandens tyrimus, bet tik užsakovui pageidaujant. Tačiau pastarosiomis dienomis tokių užsakymų nepadaugėjo", - pečiais gūžčiojo R. Mickuvienė.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centras (VSC) taip pat neturi duomenų, kad uostamiestyje būtų padaugėję susirgimų, susijusių su vandens vartojimu.

"Mus pasiekia informacija iš visų šeimos gydytojų. Jei ponios Janinos minėtais negalavimais būtų skundęsi daugiau klaipėdiečių, tikrai žinotume ir pultume aiškintis jų priežastis. Tačiau nieko panašaus neužfiksuota", - teigė Ona Sokolova, Klaipėdos VSC Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja.


Jos manymu, Janinai ir jos kaimynėms gali būti gastroenterokolitas.

Kviečia į svečius

Patys vandentiekininkai įrodinėja, kad šioje įmonėje vandens kokybė tikrinama kasdien ir jokių nukrypimų nuo normų nepastebėta. Pasak Aido Dirgėlos, AB "Klaipėdos vanduo" Vandenruošos departamento direktoriaus, ponia Janina turėtų pasitikrinti, ar jos vamzdžiuose nėra susikaupę nuosėdų.

"Mes atsakome už vandens kokybę iki namo skaitiklio. Tačiau namo vamzdžiai yra gyventojų nuosavybė, jie patys yra atsakingi už jų priežiūrą", - teisinosi A. Dirgėla.

Jis paaiškino, kad chemikalai į vandenį pilami tam, kad būtų galima pašalinti manganą ir amonį.

"Pilame reagentus, kuriems sureagavus su kenksmingomis sveikatai medžiagomis, jos kristalizuojasi. O tada stambesnes daleles mes pašaliname vandenį košdami pro filtrus", - teigė A. Dirgėla.

Jis pridūrė, kad jei vanduo būtų išties kenksmingas sveikatai, susirgę būtų du trečdaliai klaipėdiečių, kuriems vanduo tiekiamas iš trečiosios vandenvietės.

A. Dirgėla taip pat informavo, kad šią savaitę į trečiąją vandenvietę bus pradėtos vesti moksleivių ekskursijos.

"Tegu ponia Janina ir jos kaimynai nepasididžiuoja ir kartu su moksleiviais įsitikina, jog vandenį mes išvalome tikrai idealiai", - siūlė "Klaipėdos vandens" atstovas.

Vanduo geras

Nuolat maisto produktus ir maistui vartojamą vandenį tiriantys Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai patvirtino, kad pastaruoju metu vanduo klaipėdiečiams tiekiamas geros kokybės. Tarnybos viršininko pavaduotoja Jūratė Mačiulienė "Vakarų ekspresui" pateikė informaciją apie geriamąjį vandenį.

"Jei ir galėjo būti kokių nors pakitimų, tai tik pirmojoje vandenvietėje išgaunamame vandenyje. Mūsų specialistai papildomai atrinko trečiosios vandenvietės geriamojo vandens mėginius tiksliniams tyrimams, kuriais buvo siekiama nustatyti, ar nesusidaro pavojingų žmonių sveikatai tarpinių junginių chloruojant vandenį ir ar neviršijamos ruošiant vandenį naudojamų medžiagų likučių, aliuminio ribinės vertės, nustatytos higienos normoje. Pažeidimų nenustatėme", - įrodinėjo J. Mačiulienė.

Ji taip pat patvirtino, kad pagal Geriamojo vandens įstatymo nuostatą už vartotojams priklausančių pastatų vidaus vandentiekyje esančio geriamojo vandens saugą ir kokybę atsako patys vartotojai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder