Vaitelių ir Jakų eglutes išrinko kaip gražiausias

Vaitelių ir Jakų eglutes išrinko kaip gražiausias

Jau lapkričio pabaigoje Klaipėdos rajono savivaldybė kvietė bendruomenes, įstaigas ir įmones, mokyklas, darželius, miestiečius, kitus aktyvius piliečius dalyvauti konkurse „Papuošk eglutę originaliausiai“. Šiuo konkursu rajono gyventojai buvo skatinami originaliais, rankų darbo, iš ekologiškų medžiagų sukurtais papuošimais prieš Kalėdas papuošti kiemuose, skveruose, aikštėse, parkuose, miestuose ir kaimuose augančias eglutes bei kurti eglutes iš neįprastų medžiagų.

Eglutės buvo vertinamos pagal iš anksto nustatytus kriterijus: natūralumą, originalumą, meniškumą, medžiagiškumą ekologijos aspektu bei puošimo sprendimų netikėtumą. Komisija nusprendė apdovanoti tris originaliausių eglučių autorius bei aktyviausią seniūniją.

Gražiausiomis, originaliausiomis bendruomenių puoštomis eglutėmis sausio 4-ąją buvo pripažintos Vaiteliuose ir Jakuose esančios eglės. Tarp rajono įstaigų originaliausia pripažinta Kretingalės vaikų lopšelio-darželio kolektyvo puošta eglutė.

Vaiteliuose puošti eglutės susibūrė visa bendruomenė. Eglutė papuošta pagal senolių tradicijas: rankų darbo žaislais, šiaudinėmis girliandomis, morkomis, riestainiais. Veitelių eglutė išskirtinė ir dėl aplink ją strikinėjančių gyvų pūkuotų triušių.  Jakuose, prie Jakų pradinės mokyklėlės, papuošta eglutė stebino savo netradiciniais ir netikėtais puošybos sprendimais. Eglutė pagaminta iš nebenaudojamo žvejybinio tinklo, šviečiantys burbulai pagaminti iš susukto tinklo, girliandos bei kitų detalių. Skverelis, kuriame stovi eglutė, apjuostas medžių viršūnėse šviečiančia girlianda. Kretingalės vaikų lopšelio-darželio eglutė papuošta pamestomisvaikų pirštinaitėmis bei šiaudiniais žaislais. Darželio bendruomenė puošdama eglutę kvietė visus šiltai apsikabinti ir prisiminti mylimus žmones bei įvertinti per metus nuveiktus darbus.

Aktyviausiųjų titulas atiteko Priekulei. Priekulės miestelio gatvėse sužaliavo visa žaliaskarių alėja. Iš viso papuošta 30 eglučių. Eglutės puoštos nykštukų kepurėmis, gyventojų nertomis kepurėlemis, įvairiais rankų darbo žaisliukais, o pačios eglutės pagamintos iš nugenėtų eglučių šakų. 

Konkurso „Papuošk eglutes originaliausiai“ nugalėtojai bus apdovanoti penktadienį per Trijų karalių šventę.

Gražiausią eglutę rinko komisija sudaryta iš Klaipėdos rajono mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, Administracijos direktoriaus pavaduotojos Ligitos Liutikienės, Kultūros skyriaus vedėjo Gintauto Bareikio, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiosis specialistės Jurgitos Tamošauskienės.

Vaitelių eglutė

Jakų eglutė

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder