Laikini Lietuvos rinktinės namai – Kinijos nuodėmių mieste

Laikini Lietuvos rinktinės namai – Kinijos nuodėmių mieste

Vakar, sekmadienio popietę, visų Lietuvos krepšinio gerbėjų akys nukrypo į televizorių ekranus, kuriuose į juos žvelgė veidai iš Donguano. Būtent šiame 8,3 mln. gyventojų turinčiame, tačiau vos septintu pagal dydį Kinijoje laikomame mieste pasaulio čempionato kovas pradėjo Lietuvos rinktinė, kuriai kelią H grupės varžybose mėgins pastoti Senegalo, Kanados ir Australijos rinktinės.

Nors didžiajai daliai lietuvių Donguano vardas sako mažai, pasaulyje šis Guangdongo provincijos, kuriai priskiriami ir Fošanas, Šendženas ir Guangdžou, miestas yra pagarsėjęs dėl kelių dalykų.

Vienas jų – įspūdingi gamybos mastai. Tik 1985 m. miesto statusą gavęs Donguanas vos per kelis dešimtmečius iš žemės ūkio centro persikvalifikavo į pramonės ir eksporto industrijos židinį, o tai leido šiam miestui užsitarnauti „pasaulio fabriko“ etiketę.

Dabar Donguanas žinomas kaip miestas, kuriame sukuriama daugiausia kiniškos produkcijos. Jei šiuo metu laikote daiktą, pažymėtą „Made in China“ (liet. pagaminta Kinijoje) emblema, labai didelė tikimybė, jog jis buvo pagamintas toje vietoje, kur artimiausią savaitę žais Lietuvos rinktinės žaidėjai.

Įspūdingą Donguano augimą 2008-aisiais buvo pristabdžiusi finansinė krizė, o smukus eksportui šis miestas patyrė didžiulių išbandymų. Visgi padedamas Kinijos vyriausybės Donguanas atsitiesė ir ėmė kilti į buvusias ar net didesnes aukštumas. Skaičiuojama, kad šiuo metu bent vienas iš penkių pagaminamų išmaniųjų telefonų dienos šviesą išvysta būtent Donguano mieste.

Kylanti pramonė ir gamybos mastai leidžia vystytis pačiam miestui, kuriame kuriasi ir kitų sričių centrai – Donguanas ima garsėti savo muziejais, bibliotekos bei kiti kultūriniai objektai.

Tiesa, beribė pramonė turi ir neigiamų aspektų. Skaičiuojama, jog oficialiai registruotų gyventojų Donguane yra viso labo ketvirtadalis – mažiau nei 2 mln. Daugelis į „pasaulio fabriką“ atvyksta darbo reikalais, tad per šventines dienas jį galima pasakyti „miestu-vaiduokliu“ – išvykus darbo imigrantams, Donguano gatvės kaip reikiant ištuštėja.

Kylantis pramonės lygis ir jos mastai lėmė ir dar vieną miesto savybę – dėl Donguane išsikerojusios sekso industrijos šis miestas neretai pavadinamas „Rytų Amsterdamu“.

Kasdien į Perlų upės deltoje esantį Donguaną atvyksta ir išvyksta tūkstančiai ar net milijonai žmonių, o tai įvertinę vietiniai ėmė plėtoti sekso industrijos židinius – „uždrausto vaisiaus“ dar visai neseniai galima buvo gauti masažo salonuose, viešbučiuose, baruose, klubuose ir t.t.

Situacija pasikeitė tik prieš penkerius metus, kai sekso industrijos mastą – joje dirbo apie 10 proc. Donguano gyventojų – įvertinę valdžios atstovai ėmėsi veiksmų bei surengė šimtus reidų, per kuriuos buvo suimtas ne vienas tūkstantis sutenerių, prostitučių ir kitų šios industrijos veikėjų. 

Įdomu ir tai, kad Donguane vyrauja poliamoriniai santykiai: kadangi šimtui moterų mieste tenka vos 89 vyrai, nereta jų užsimerkia prieš vyrų nuklydimus ir leidžia jiems turėti ir antrą, o kartais – net ir trečią partnerę. Dėl susiklosčiusios situacijos moterys bijo būti vienišomis, tad daliai jų tai tampa vienintele išeitimi.

Krepšinis Donguane

Be pramonės ir sekso, Donguaną galima būtų vadinti ir pastarojo meto Kinijos krepšinio sostine.

Būtent šiame mieste rungtyniaujanti Guangdongo „Southern Tigers“ ekipa triumfavo praėjusiame Kinijos lygos sezone, o šios ekipos marškinėlius vilkėjo ir tokie žinomi vardai, kaip Sonny Weemsas, Michaelas Beasley bei ryškiausia šių dienų Kinijos krepšinio žvaigždė Yi Jianlianis.

Donguanas puikiai pažįstamas yra ir keliems lietuviams – 2013-2014 ir 2017-2018 m. „Southern Tigers“ ekipą treniravo Jonas Kazlauskas, o jo asistentu dirbo dabartinis Vilniaus „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis.

Guangdongo klube iki šiol darbuojasi ir lietuvis fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas, svariai prisidėjęs prie to, jog Lietuvos rinktinė ketvirtadienį galėjo treniruotis būtent „Southern Tigers“ klubo bazėje.

Donguanas pasižymi ir tuo, jog turi vieną moderniausių – jei ne moderniausią – areną šalyje. Joje rungtynes gali stebėti daugiau nei 16 tūkst. aistruolių, o pati arena lyginama su moderniausiais NBA komandų statiniais.

„DongFeng Nissan Cultural and Sports Centre“ oficialiai vadinama arena yra viena naujausių iš visų aštuonių pasaulio čempionato kovas priimsiančių statinių. Duris ji atidarė tik 2014 metais, tiesa, tai įvyko dar prieš tai, kai Kinija gavo teisę rengti pasaulio čempionatą.

Sidebar placeholder