5 priežastys, paaiškinančios Charlie Hebdo užpuolimą

5 priežastys, paaiškinančios Charlie Hebdo užpuolimą

Teroristinis išpuolis Charlie Hebdo redakcijoje sukrėtė Prancūziją, tačiau įtampa tarp musulmonų imigrantų augo jau daugelį metų, rašo JAV žurnale „Times“ Ian Bremmer. Šis nusikaltimas sustiprins ir taip itin gilias musulmonų-imigrantų problemas Prancūzijoje ir visoje Europoje.

Pirmiausia, autorius pažymi „rekordinį migracijos lygį“. ES sienų apsaugos tarnybos „Frontex“ duomenimis, praėjusiais metais į Europa nelegaliai stengėsi pakliūti daugiau nei 270 tūkst. žmonių.

Antra, „skausmingos ekonominės realijos ir nerealūs lūkesčiai“. Bedarbystė jaunimo tarpe Prancūzijoje siekia 24%. Tuo tarpu, statistinis prancūzas mano, jog daugiau nei 30% šalies gyventojų sudaro musulmonai, nors realybėje jų yra tik 7,7%.

Trečia, „Prancūzų nusiteikimas prieš imigrantus tampa masišku reiškiniu“. Ir jei Marin Le Pen  „Nacionalinio Fronto“ reitingas 2010 m. buvo 18%, tai šiuo metu jis siekia 34%.

Ketvirta, Prancūzijos prezidento reitingas katastrofiškai žemas, teigiamai jį vertina tik 12% respondentų, tai dar vienas įtampos visuomenėje šaltinis, tvirtina autorius.

Penktoji priežastis, autoriaus manymu, tai, kad dauguma imigrantų neturi europiečio paso. „2013 m. duomenimis, Prancūzija užima trečią vietą Europoje tarp šalių, kuriuose ilgiausiai reikia laukti, kol imigrantas galės gauti šalies pilietybę. Vidutiniškai  Prancūzijoje tai užtrunka 14 metų.

Šaltinis: time.com

Raktažodžiai
Sidebar placeholder