Antiislamiškas filmas JT Generalinėje Asamblėjoje sukėlė diskusiją apie teisę į nuomonės laisvę
Indonezijos prezidentas Susilas Bambangas Judhojonas (Susilo Bambang Yudhoyono) sakė, kad filmas parodo "šlykštų religijos juodinimo veidą". Jis atkreipė dėmesį į Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją ir pareiškė, kad kiekvienas žmogus turi paisyti "padorumo ir viešosios tvarkos". Todėl nuomonės laisvė nėra absoliuti vertybė, pabrėžė daugiausiai musulmonų gyventojų turinčios šalies vadovas.
S. B. Judhojonas reikalavo priemonių, kad ateityje būtų užkirstas kelias neapykantos ir smurto kurstymui.
Pakistano prezidentas Asifas Ali Zardaris (Asif Ali Zardari) savo kalboje taip pat ragino Jungtines Tautas veikti. "Net jei mes niekada negalime pateisinti smurto, tarptautinė bendrija neturėtų likti nebyli. Ji privalo kriminalizuoti tokias intrigas, kurios kelia grėsmę taikai ir piktnaudžiauja nuomonės laisve", - sakė jis.
Afganistano ir Jordanijos vadovai Hamidas Karzaju (Hamid Karsai) ir karalius Abdula II (Abdullah II) pasmerkė filmo kūrėjus.
H. Karzajus, turėdamas omenyje juostos kūrėjus, kalbėjo apie "fanatikų sugedimą" ir kartu įspėjo, kad "priešiškumas islamui" yra pavojingas pasaulio taikai. Per protestus prieš pranašą Mahometą žeminantį filmą praėjusiomis savaitėmis žuvo daugiau kaip 50 žmonių.
B. Obama prieš tai savo kalboje Generalinėje Asamblėjoje pasmerkė smurto bangą, kilusią dėl antiislamiško filmo. Privačių asmenų JAV sukurtą filmą jis pavadino "bjauriu" ir įžeidžiančiu islamą. Tačiau tai esą nepateisina smurto. Anot B. Obamos, JAV nuomonės laisvę gina konstitucija. Jis, kaip prezidentas ir šalies vyriausiasis kariuomenės vadas, esą kiekvieną dieną girdi kitų žmonių išsakomus įžeidinėjimus. Tačiau jis gins tų žmonių teisę į savo nuomonę.
Rašyti komentarą