Australijoje tęsiantis sausrai randasi vandens vagių

Australijoje tęsiantis sausrai randasi vandens vagių

Australijos rytuose tęsiantis didžiausiai per kelis dešimtmečius sausrai, šalies policija ieško asmenų, pavogusių 300 tūkst. litrų... vandens, ketvirtadienį paskelbė pareigūnai.

Vanduo buvo pavogtas iš dviejų cisternų vienoje valdoje Evans Pleinso kaimelyje už maždaug trijų valandų kelio į vakarus nuo Sidnėjaus, pranešė Naujojo Pietų Velso policija.

Vagystė buvo pastebėta sekmadienį, bet galėjo būti įvykdyta bet kuriuo metu per ankstesnes dvi savaites.

„Policija nori pasikalbėti su visais, kurie Evans Pleinso rajone matė vandenvežių ar transporto priemonių, turinčių įrangos ar pajėgumų vandeniui vežti“, – sakoma pareiškime.

Pasak policijos atstovės, kai kuriose Naujojo Pietų Velso dalyse užsitęsusi sausra ir vandens trūkumas tikriausiai paskatino įvykdyti šią vagystę.

„Manyčiau, kad pastarojo meto sąlygos dėl sausros ir kita yra kažkaip su tuo susijusios“, – sakė ji.

Australija yra sausringiausias gyvenamas žemynas ir ką tik išgyveno sausiausią Pietų pusrutulio pavasarį per stebėjimų istoriją. Reikšmingo lietaus neprognozuojama ir ateinančiais mėnesiais.

Labiausiai nuo sausros kenčia Naujojo Pietų Velso valstija, kur virtinei miestelių ima trūkti vandens, o ūkiai išgyvena krizę ir yra priversti parduoti gyvulius.

Sausros paveiktose didelėse valstijos dalyse taip pat siaučia beprecedenčiai miškų ir krūmynų gaisrai. Mokslininkai sako, kad prie neįprastai sunkios sausros prisidėjo pasaulinis atšilimas.

BNS

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder