B. Obama ir M. Romnis susikovė trečiuosiuose, paskutiniuose, TV debatuose

B. Obama ir M. Romnis susikovė trečiuosiuose, paskutiniuose, TV debatuose

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) ir jo varžovas respublikonų kandidatas į šalies vadovus Mitas Romnis (Mitt Romney) trečiuosiuose ir paskutiniuose TV debatuose įrodinėjo savo tiesas apie nacionalinį saugumą, skelbia BBC.

Varžovai per daugiau nei 90 minučių diskusijas akis į akį ginčijosi dėl "arabų pavasario", Irano, Kinijos iškilimo klausimų.

B. Obama pareiškė, kad jo konkurentas yra "nukrypęs nuo temos" užsienio politikoje, o M. Romnis teigė, kad prezidentas nesugebėjo sutvirtinti amerikiečių valdžios pasaulyje.

Per Floridoje vykusius debatus, kuriems vadovavo veteranas "CBS News" laidos vedėjas Bobas Šiferis (Bob Schieffer), M. Romnis sakė, kad JAV, valdant prezidentui B. Obamai, leido "neramumams" išplisti Artimuosiuose Rytuose. Jis rėmėsi civilių žūtimis Sirijoje, "Al Qaeda" sąjungininkų iškilimu Šiaurės Afrikoje ir Irano branduoline programa. Be kita ko, respublikonų kandidatas per paskutiniuosius debatus aiškiai pareiškė, kad B. Obamos administracija atsakinga už praėjusį mėnesį Libijoje įvykusią ataką prieš JAV konsulatą, per kurią žuvo keturi amerikiečiai.

B. Obama siekė sudaryti M. Romnio, kaip naujoko užsienio politikoje įvaizdį, kuris neturi vadovui reikalingo nuoseklumo. Prezidentas akcentavo, jog jam valdant buvo baigtas karas Irake ir "susilpninta" "Al Qaeda" valdžia, dėl ko dabar JAV gali ruoštis atsakingam karių atitraukimui iš Afganistano.

Nors diskusijų dėmesio centras turėjo būti užsienio politika, abu kandidatai dažnai grįždavo prie JAV ekonomikos klausimo.

Remiantis sekmadienį paskelbta NBC apklausa, B. Obamos ir M. Romnio galimybės laimėti vienodos - abu varžovus palaiko po 47 proc. rinkėjų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder