Barakas Obama įspėjo NATO narius, jog Afganistano laukia sunkios dienos

Barakas Obama įspėjo NATO narius, jog Afganistano laukia sunkios dienos

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) per NATO viršūnių susitikimą Čikagoje, kurio metu didžiausias dėmesys skiriamas užsienio karių pasitraukimui iš Afganistano, įspėjo, kad ateityje laukia sunkios dienos, skelbia BBC.

"Kaip mes kartu aukojomės dėl mūsų saugumo, taip mes liksime vieningi siekdami užbaigti šią misiją", - sakė B. Obama. Jis įspėjo, jog ateityje laukia dideli sunkumai, ir ragino lyderius sudaryti paramos fondą.

Naujasis Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) pakartojo, jog Prancūzija savo karius išves iki 2012-ųjų pabaigos - beveik dvejais metais anksčiau nei numatyta.

NATO pajėgos iki 2014-ųjų pabaigos turi perduoti saugumo kontrolę Afganistano pareigūnams.

Afganistano prezidentas Hamidas Karzajus (Hamid Karzai) teigė, kad jo šalis žino savo atsakomybes.

Kai kurios NATO narės pažadėjo paramą afganų pajėgoms kovojant su Talibano sukilėliais.

Anot BBC korespondentės, viršūnių susitikime siekiama perduoti dvi žinias. Norima pasakyti NATO valstybėms, kad jų karių kovos Afganistane artėja prie pabaigos, tačiau užtikrinama, kad Aljansas neapleis afganų ir po 2014-ųjų.

Pirmadienį susitikimas tęsiasi antrą dieną, jame aptariama, kokia finansinė parama ir toliau reikalinga Afganistanui ir kas ją suteiks.

Be kita ko, diskusijos dėl tranzito kelių per Pakistaną atidarymo vyks su šalies prezidentu Asifu Ali Zardariu (Asif Ali Zardari).

NATO viršūnių susitikime dalyvauja daugiau nei 50 lyderių, įskaitant 28 Aljanso šalių vadovus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder