Belgijoje prasideda Paryžiaus teroristo Salaho Abdeslamo teismas

Belgijoje prasideda Paryžiaus teroristo Salaho Abdeslamo teismas

Pirmadienį Briuselyje prasideda pagrindinio kaltinamojo dėl 2015 metų teroro aktų Paryžiuje Salaho Abdeslamo teismo procesas. Belgijoje jis turi būti teisiamas už dalyvavimą susišaudyme su policija mėginant jį sulaikyti 2016 metais.

S. Abdeslamas į teismo posėdžius bus gabenamas policijos sraigtasparniu iš kalėjimo Prancūzijoje. Be to, Teisingumo rūmuose ir aplink juos bus imtasi ypatingų saugumo priemonių. Pačioje teismo salėje bus pastatytos dvi kameros, kurios leis žurnalistams stebėti procesą iš kitos patalpos.

Teroro aktai Paryžiuje ir jo priemiestyje buvo įvykdyti 2015 metų lapkričio 13 d. Teroristai beveik vienu metu susprogdino kelias bombas prie „Stade de France“ stadiono Sen Deni rajone, sušaudė kelių restoranų lankytojus, surengė skerdynes „Bataclan“ koncertų salėje, kur apie 100 žmonių buvo paimta įkaitais. Tada iš viso žuvo 130 žmonių, daugiau kaip 350 buvo sužeisti.

S. Abdeslamas buvo vienas iš septynių teroristų, bet jo mirtininko diržas arba nesprogo, arba jis pats paskutinę akimirką nusprendė jo nepanaudoti. Nuo teroro aktų Paryžiuje iki suėmimo kitų metų kovo mėnesį jis slapstėsi pas savo draugus iš migrantų bendruomenės Briuselyje.

2016 metų kovą policija aptiko jo slėptuvę Belgijos sostinėje. Per buto šturmą policininkams priešinosi ten buvę trys automatais ginkluoti teroristinės grupuotės nariai. Vieną iš jų pareigūnai nukovė, bet S. Abdeslamui ir jo bendrininkui pavyko pasprukti. Po trijų dienų policija vėl surado S. Abdeslamą ir jį sulaikė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder