Centrinės Afrikos Respublikoje žuvo 13 PAR karių

Centrinės Afrikos Respublikoje žuvo 13 PAR karių

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidentas Džeikobas Zuma (Jacob Zuma) pranešė, kad savaitgalį Centrinės Afrikos Respublikoje sukilėliams užimant sostinę žuvo 13 PAR karių, informuoja BBC.

Dž. Zuma sakė, kad PAR kariai žuvo per devynių valandų mūšį su "banditais" Centrinės Afrikos Respublikos sostinėje Bangyje. PAR Bangyje buvo dislokavusi apie 200 karių, kad sutrukdytų sukilėlių judėjimui "Seleka" užgrobti valdžią. Pasak Dž. Žumos, kiek daugiau nei 200 karių kovojo prieš daugiau nei tūkstantį sukilėlių. Jis sakė, kad po devynių valandų sukilėliai iškėlė baltą vėliavą ir paprašė paliaubų.

Buvo sužeisti 27 PAR kariai, 13 žuvo ir vienas dingo. Teigiama, kad tai didžiausias PAR kariuomenės aukų skaičius per vieną mūšį nuo 1994 metų, kai šalyje baigėsi baltųjų mažumos valdymas.

Sukilėliai sekmadienį užėmė Centrinės Afrikos Respublikos sostinę. Sukilėlių lyderis Mišelis Djotodja (Michel Djotodia) sakė, kad laikysis taikos susitarimo, pagal kurį buvo pažadėta po trejų metų rengti rinkimus. Jis taip pat sakė, kad nebus nušalinta dabartinė vyriausybė.

Afrikos Sąjunga (AS) pirmadienį sustabdė Centrinės Afrikos Respublikos narystę, protestuodama prieš sukilėlių veiksmus. AS taikos ir saugumo tarybos vadas sakė, kad bus taikomos sankcijos "Seleka" lyderiams.

Po to, kai sukilėliai sekmadienį užėmė prezidentūrą, Bangio gatvėse siautėjo plėšikai ir ginkluotos grupuotės. Centrinės Afrikos Respublikos prezidentas Fransua Bozizas (Francois Bozize) išvyko iš sostinės ir jo buvimo vieta nežinoma.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder