"Charlie Hebdo" išspausdino dvi karikatūras, susijusias su Rusijos lėktuvo katastrofa

"Charlie Hebdo" išspausdino dvi karikatūras, susijusias su Rusijos lėktuvo katastrofa

Žinomas Prancūzijos satyrinis žurnalas "Charlie Hebdo" išspausdino dvi karikatūras, susijusias su Rusijos lėktuvo A321 katastrofa Sinajaus pusiasalyje Egipte.

Pirmajame piešinyje pavaizduotas už galvos susiėmęs teroristinės "Islamo valstybės" grupuotės kovotojas, ant kurio iš dangaus krinta lėktuvo nuolaužos. Užrašas skelbia: "IS: Rusijos aviacija intensyvina bombardavimus".

Antrojoje karikatūroje vaizduojama kaukolė su akiniais nuo saulės sudužusio lainerio fone. "Rusijos pigių skrydžių pavojai. Reikėjo skristi "Air Cocaine" reisu", - piešinio užrašas primena skandalingą incidentą Dominikoje su Prancūzijos lėktuvu, kuriame buvo rasta daugiau kaip 600 kilogramų kokaino.

Žurnalas taip "juokauja" jau ne pirmą kartą. Pavyzdžiui, vasarą, kai buvo rastos pirmosios Indijos vandenyne dingusio Malaizijos lainerio nuolaužos, "Charlie Hebdo" dailininkai paskelbė karikatūrą, vaizduojančią dingusio "Boeing" stiuardesės ir lakūno "fragmentus".

Rugsėjį žurnalo darbuotojai vėl sulaukė kritikos. Daugelis skaitytojų nusprendė, kad nuskendusio trejų metų sirų berniuko karikatūra peržengė padorumo ribas.

Sausį po pranašo Mahometo publikacijos "Charlie Hebdo" redakcija buvo užpulta. Du piktarariai įsiveržė į ją ir paleido ugnį. Žuvo 12 žmonių, tarp jų - du policininkai. Užpuolikams pavyko pasprukti. Vėliau jie buvo nukauti per sulaikymo operaciją.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder