Daugiau kaip 100 000 žmonių Prancūzijoje išėjo į gatves pagerbti kruvino išpuolio aukų

Daugiau kaip 100 000 žmonių Prancūzijoje išėjo į gatves pagerbti kruvino išpuolio aukų

Daugiau kaip 100 000 žmonių trečiadienio vakarą visoje Prancūzijoje dalyvavo gedulo mitinguose, skirtuose pagerbti 12 aukų, žuvusių per kruviną išpuolį satyrinio laikraščio "Charlie Hebdo" redakcijoje, praneša agentūra AFP.

Policijos duomenimis, Respublikos aikštėje Paryžiuje susirinko daugiau kaip 35 000 žmonių. Daugelis jų laikė rankose plakatus su užrašu "Aš esu Charlie", kiti degino žvakutes.

Lione į gatves išėjo 15 000 gyventojų, Tulūzoje - panašus skaičius. Žmonės skandavo "Charlie". Marselyje šiurpaus nusikaltimo aukas pagerbė apie 7 000 demonstrantų, Nante - 5 000, tarp jų buvo ir buvęs premjeras Žanas Markas Airo (Jean-Marc Ayrault).

Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande) paskelbė šalyje nacionalinį gedulą. Tris dienas šalyje plevėsuos iki pusės stiebo nuleistos vėliavos.

Trumpoje savo kalboje per televiziją F. Olandas trečiadienio vakarą sakė, kad nusikaltėliai nusitaikė į laisvę bei teisingumo ir taikos sampratą. "Geriausias mūsų ginklas yra mūsų vienybė. Laisvė visada bus stipresnė už barbariškumą", - pabrėžė jis. Anot F. Olando, Prancūzija deramai reaguos į "bailų išpuolį", sučiups nusikaltėlius ir juos griežtai nubaus.

Trečiadienį Paryžiuje buvo išžudyta beveik visa satyrinio žurnalo "Charlie Hebdo" redakcija - 10 darbuotojų ir du policininkai.

F. Olandas sakė, kad nužudyti leidinio karikatūristai žuvo už laisvę ir dabar yra "Prancūzijos didvyriai". Prezidentas paragino prancūzus ketvirtadienį dalyvauti nacionaliniame gedule dėl aukų. F. Olandas paminėjo ir tarptautinį solidarumą, kurio sulaukė šalis po teroro atakos.

F. Olandas iš karto po nusikaltimo nuvyko į įvykio vietą. Nėra abejonių, kad tai "teroristinis išpuolis", sakė jis ir kalbėjo apie "barbariškumą".

Trečiadienio išpuolis Prancūzijai smogė ypač sunkiu metu. Kaip niekad pesimistiškai prancūzai pasitiko 2015-uosius. Ūkis niekaip neišeina iš krizės, reformos vertinamos prieštaringai, o vyriausybė yra tokia nepopuliari, kai niekad.

Prancūzija turėjo tikėtis išpuolio, mano ekspertai. "Dėl konkrečių teroristinės grupuotės "Islamo valstybė" (IS) grasinimų ir rugsėjį paskelbto raginimo visur vykdyti teroro aktus žinyboms buvo aišku, jog išpuolio tikimybė yra didelė", - sakė Asiemas el Difru (Asiem el-Difraoui). Augančią radikalizaciją jis sieja su prancūzų ekstremistų išvykimu į Siriją. Iš ten grįžę, jie esą kelia ypač didelę grėsmę.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder