Dėl smogo Pekine atšaukta šimtai lėktuvų skrydžių

Dėl smogo Pekine atšaukta šimtai lėktuvų skrydžių

Tirštas smogas savaitės pradžioje Pekine sukėlė didžiulių trikdžių transporto sistemoje. Dėl labai prasto matomumo atšaukta šimtai lėktuvų skrydžių, uždaryti greitkeliai, pranešė valstybinė televizija CCTV.

Sekmadienį Pekino oro uoste, kuris yra antrasis pagal dydį pasaulyje, buvo anuliuota beveik 400 reisų. Pirmadienį atšaukti 132 vidaus ir penki tarptautiniai skrydžiai.

Pasak valstybinės naujienų agentūros "Xinhua", oro kokybė gali pasiekti "pavojingą" ribą. Anot JAV ambasados Pekine, kuri pati atlieka smogo matavimus mieste, ši riba jau pasiekta.

Pirmadienio rytą žinybos uždarė svarbiausius greitkelius, jungiančius Pekiną su kitais Šiaurės Kinijos miestais. Vėliau kai kuriais ruožais vėl leista važiuoti, nes matomumas pagerėjo.

Pekinas yra vienas pasaulio miestų, kuriuose oro užterštumas yra didžiausias. To priežastis pirmiausiai yra didėjantis energijos suvartojimas.

Prieš 2008 metų vasaros olimpines žaidynes Pekinas stengėsi sumažinti oro užterštumą. Buvo išjungtos anglimi kūrenamos elektrinės, o gatvėmis leista važiuoti tik ribotam skaičiui automobilių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder