Didžiojoje Britanijoje diagnozuotas naujas virusas, panašus į SŪRS
Didžiojoje Britanijoje diagnozuotas naujas virusas, panašus į SŪRS

Nustatyta, kad Didžiojoje Britanijoje gydomas žmogus yra užsikrėtęs nauju virusu, panašiu į SŪRS (sunkus ūminis respiratorinis sindromas) virusą, nuo kurio 2003 metais žuvo šimtai žmonių, praneša BBC.

Į Londono ligoninę iš Kataro perkeltas 49 metų vyriškis yra jau antras žmogus, kuriam diagnozuotas šis koronavirusas. Pirmasis naujojo viruso atvejis buvo diagnozuotas Saudo Arabijoje. Pirmasis pacientas mirė.

Gydytojai dar aiškinasi, kokią grėsmę gali kelti naujasis virusas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kol kas nerekomenduoja apriboti kelionių. Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos agentūros kvėpavimo takų ligų departamento vadovas profesorius Džonas Vatsonas (John Watson) sakė, jog buvo imtasi veiksmų, kad nuo ligonio neužsikrėstų jį prižiūrėję medicinos darbuotojai, ir kol kas nėra pagrindo manyti, kad jie galėjo užsikrėsti. Pasak profesoriaus, taip pat nėra pagrindo manyti, kad virusas plinta tiesiogiai tarp žmonių.

Koronavirusai yra didelė virusų šeima, kuriai priklauso peršalimą sukeliantys virusai ir SŪRS virusas. Naujasis virusas skiriasi nuo kitų koronavirusų. Artimuosiuose Rytuose buvo dar keli rimtos kvėpavimo takų ligos atvejai, bet kol kas nemanoma, kad tie žmonės buvo užsikrėtę tuo pačiu virusu.

Sidebar placeholder