Didžiuosiuose debatuose dėl Britanijos referendumo susikovė ES šalininkų ir priešininkų stovyklos

Didžiuosiuose debatuose dėl Britanijos referendumo susikovė ES šalininkų ir priešininkų stovyklos

Referendumo dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje (ES) besipriešinančios pusės susirėmė audringuose debatuose, šūkaujant Londono koncertų arenoje susirinkusiai šešių tūkstančių žmonių miniai.

Tai buvo paskutinė galimybė abiem stovykloms laimėti rinkėjų balsus. Likus mažiau nei 36 valandoms iki balsavimo referendume, kuris lems Europos ateitį, apklausos rodo apylyges ES šalininkų ir priešininkų galimybes.

Remiantis agentūra "Euronews", beveik dvi valandas už pasitraukimą ir pasilikimą ES pasisakančios pusės ginčijosi dėl klausimų imigracijos, ekonomikos ir suverenumo srityse.

Buvęs Londono meras ir pagrindinė išstojimo iš ES kampanijos figūra Borisas Džonsonas (Boris Johnson) tvirtino, kad Britanijai reikia prekybos politikos kontrolės: "Mūsų visa prekybos derybų politika yra patikėta Europos Komisijai, kur tik 3,6 proc. pareigūnų faktiškai yra iš mūsų šalies. Nestebina, kad jie (...) nepajėgė sudaryti labai svarbios laisvosios prekybos sutarties su Kinija, Indija, su visomis didžiomis pasaulio ekonomikomis, įskaitant ir Ameriką".

B. Džonsono teigimu, birželio 23-ioji galėtų tapti Britanijos nepriklausomybės diena, jei bus nubalsuota išstoti iš ES.

Tuo tarpu naujai išrinktas Londono meras Sadikas Kanas (Sadiq Khan) nepritarė D. Džonsono požiūriui į prekybą ir verslą: "B. Džonsonai, turėtum žinoti, nes aš kiekvieną savaitės dieną kalbu su įmonėmis mūsų mieste, ir žinai ką, - pusė milijono darbo vietų Londone tiesiogiai priklauso nuo ES. Kalbuosi su kompanijomis iš viso pasaulio - daugiau nei 60 proc. pirmaujančių pasaulio kompanijų, pavyzdžiui, Sony, AIG Insurance, Bloomberg, turi Europoje savo būstines, spėk, kur?. Čia Londone. Pusė mūsų eksporto keliauja į Europą. Borisai, kodėl staiga pakeitei savo nuomonę?".

Pasitraukimo kampanijos šalininkė Andrėja Lydsom (Andrea Leadsom) daugiau kalbėjo apie demokratijos Britanijoje apsaugą, o parlamentarė Ruf Deividson (Ruth Davidson) vėliau pasakė aistringą kalbą, kad Britanija yra stipresnė būdama ES.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder