Dviejose Čilės provincijose dėl gamtinių gaisrų paskelbtas aukščiausio laipsnio pavojus

Dviejose Čilės provincijose dėl gamtinių gaisrų paskelbtas aukščiausio laipsnio pavojus

Miško gaisrai Valparaiso regione, centrinėje Čilės dalyje, sunaikino daugiau kaip 150 gyvenamųjų namų, nuo ugnies stichijos nukentėjo daugiau kaip tūkstantis žmonių. Tai penktadienį interviu radijo stočiai "Biobio” pranešė regiono administracijos vadovas Chorchė Kastras (Jorge Castro).

Pasak jo, duomenys apie gaisrų padarytą žalą dar negalutiniai ir artimiausiomis valandomis gali pasikeisti. Regionui priklausančiose Vinja del Maro ir Valparaiso provincijose paskelbtas aukščiausio laipsnio pavojus.

Gaisrai prasidėjo San Rokės rajone ketvirtadienį antrojoje dienos pusėje ir greitai persimetė į kaimyninius Rodeliljo ir Sero los Plasereso rajonus. Gelbėjimo tarnybų duomenimis, 27 žmonės nugabenti į ligoninę, 1,2 tūkstančio evakuoti. Nutrauktas eismas autostrada, jungiančia Santjagą ir Valparaisą. Nuo ugnies nukentėjusiuose rajonuose nutrautas elektros energijos tiekimas, kad jos pakaktų priešgaisrinėms tarnyboms.

Čilės vidaus reikalų ministerija pranešė, jog į nukentėjusius rajonus nusiųsta daugiau kaip 600 pareigūnų, kad būtų užkirstas kelias ten prasidėjusiam plėšikavimui. Pasak Valparaiso gubernatoriaus Chosė Pedro Nunjeso (Jose Pedro Nunez), miškų gaisrai regione - didžiausi pastaraisiais metais.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder