Ekspertas: teroro aktų tikimybė per pasaulio futbolo čempionatą PAR - 80 proc.
Ekspertas: teroro aktų tikimybė per pasaulio futbolo čempionatą PAR - 80 proc.

"Sunday Times" skelbia, kad yra didelė tikimybė, kad per pasaulio futbolo čempionatą Pietų Afrikos Respublikoje bus įvykdyta teroristinių išpuolių, tokią nuomonę išreiškė saugumo specialistai ir ekspertai.

JAV fondo NEFA, kuris tiria teroristinių išpuolių tikimybes, ekspertas Ronaldas Sandis (Ronald Sandee), JAV Kongresui pranešė apie potencialas grėsmes futbolo čempionato metu. Eksperto teigimu, Mozambike veikia Pakistano ir Somalio maištininkų treniruočių stovyklos. Galimas dalykas, kad juose apmokyti teroristai jau pateko į PAR teritoriją. Neseniai JAV valstybės departamentas įspėjo amerikiečius dėl vykimo į PAR pasaulio futbolo čempionatą ir grėsmių tuo laikotarpiu.

"Manau, kad teroristinių išpuolių tikimybė pasaulio futbolo čempionato metu lygi 80 procentų", - sakė R. Sandis, kuris mano, kad išpuolius planuojantys teroristai jau pateko į PAR teritoriją.

"Mūsų turimais duomenimis, teroristų taikiniais gali tapti keli konkretūs objektai. Kai kurie jų bus puolami vienu metu, kiti - atsitiktine tvarka. Manome, kad išpuolius vykdys teroristai mirtininkai", - sakė ekspertas.

"Sunday Times" informuoja, kad saugumo tarnybos jau sudarė 40 įtariamųjų teroristų sąrašą, kurie gali imtis išpuolių pasaulio futbolo čempionato metu.

Anot R. Sandžio, didžiausia teroristinių išpuolių tikimybė yra fiksuojama per futbolo rungtynes, kuriose rungsis JAV, Anglijos, Danijos ir Nyderlandų rinktinės.

PAR valstybinio saugumo ministerijos atstovas Brajanas Dubė (Brian Dube) teigia, kad šalies pareigūnai neturi jokios konkrečios informacijos apie teroro grėsmę pasaulio futbolo čempionato metu.

"Nei viena šalis nėra apsaugota nuo teroristinių išpuolių, todėl nevalia prarasti budrumo. Šią akimirką galiu drąsiai pasakyti, kad jokios grėsmės pasaulio futbolo čempionatui nėra", - sakė atstovas.

Sidebar placeholder