Erdvėlaivis "Atlantis" išskrido į paskutinę kelionę

Erdvėlaivis "Atlantis" išskrido į paskutinę kelionę

Penktadienį po pietų vietos laiku erdvėlaivis "Atlantis" pakilo iš kosmodromo Kanaveralo kyšulyje, Floridos valstijoje, ir išskrido į paskutinę kelionę, skelbiama JAV nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) interneto svetainėje.

Erdvėlaiviu išskrido šeši astronautai. Tarptautinėje kosminėje stotyje jie praleis 12 dienų. Erdvėlaiviu į kosminę stotį skraidinama maždaug 12 tonų įrangos, įskaitant rusišką tyrimų modulį "Rassvet". Astronautai misijos metu tris kartus išeis į atvirą kosmosą.

Tai bus 32-asis ir paskutinis "Atlantis" skrydis. Skrydžiai šiuo erdvėlaiviu atliekami nuo 1985 metų. Nuo šiol NASA naudos du erdvėlaivius - "Discovery" ir "Endeavour", kurie paskutinį kartą į kosmosą pakils atitinkamai šių metų rugsėjį ir lapkritį. Vėliau į tarptautinę kosminę stotį skraidys tik rusiški "Sojuzai".

Buvo numatyta, kad iki 2015 metų bus sukurtas naujas JAV kosminis lėktuvas "Orion" ir raketos-nešėjos "Ares". Tačiau šių metų vasarį Baltieji rūmai priėmė sprendimą atsisakyti tokių planų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder