ES pateikė Rusijai ultimatumą dėl naujų sankcijų

ES pateikė Rusijai ultimatumą dėl naujų sankcijų

Nepaisant griežtos retorikos dėl didėjančio Rusijos karinio vaidmens Ukrainoje, Europos Sąjungos (ES) lyderiai sekmadienį iškart nepaskelbė naujų sankcijų Maskvai.

Vietoje to 28 narių bloko valstybių ir vyriausybių vadovai pavedė savo vykdomajai institucijai „skubiai imtis parengiamųjų darbų“ dėl griežtesnių ekonominių sankcijų, sakė viršūnių susitikimui pirmininkaujantis Hermanas Van Rompuy (Hermanas Van Rompėjus).

Sankcijos priklausys nuo situacijos Ukrainoje plėtotės, bet „visi aiškiai supranta, kad turime veikti greitai“, sakė jis ir pridūrė, kad Europos Komisijai galimybes dėl naujų sankcijų buvo nurodyta parengti per savaitę.

Parengiamieji darbai prasidės pirmadienį, pažymėjo H.Van Rompuy.

„Visi aiškiai supranta, kad turime veikti greitai, atsižvelgiant į (situacijos) evoliuciją (Ukrainoje) ir tragišką gyvybių netektį pastarosiomis dienomis“, – spaudos konferencijoje sakė H.Van Rompuy.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad naujos sankcijos remsis esamomis priemonėmis Rusijai, kurios daugiausia apima finansines paslaugas, ginkluotę ir energetiką.

Britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) sakė, jog „visiškai nepriimtina, kad Ukrainos teritorijoje yra rusų karių“.

Kalbėdamas apie „labai rimtą situaciją“ jis perspėjo Rusiją, kad „jei ji tęs šiuo būdu, santykiai tarp Europos ir Rusijos, Britanijos ir Rusijos, Amerikos ir Rusijos ateityje bus radikaliai kitokie“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder