„Facebook“ ir „Twitter“ užblokavo „Putino virėjo“ J. Prigožino paskyras

„Facebook“ ir „Twitter“ užblokavo „Putino virėjo“ J. Prigožino paskyras

„Facebook“ ir „Twitter“ užblokavo asmenines rusų verslininko Jevgenijaus Prigožino, už savo glaudžius ryšius su Kremliumi praminto "Putino virėju", paskyras, pranešė jo kompanijos „Concord“ atstovai.

Pasak jų, paskyros užblokuotos nepaaiškinus priežasties. „Tokiu būdu socialiniai tinklai sureagavo į Jevgenijaus Viktorovičiaus komentaro apie tai, kad JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) atšaukė Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) įvestą draudimą translyčiams tarnauti armijoje, publikavimą“, – sakoma pranešime.

Kaip nurodoma socialinių tinklų informacijos centre, sprendimas dėl sąskaitų blokavimo yra galutinis, o jo priežastys nenurodomos saugumo sumetimais.

Spalį Europos Sąjunga paskelbė baudžiamųjų priemonių J. Prigožinui, pravardžiuojamam „Putino virėju“, nes jo įmonė „Concord“ tiekia maistą Kremliui. Jis kaltinamas remiant privačią samdinių armiją „Wagner“ ir tokiu būdu pakertant taiką karo draskomoje Libijoje.

59 metų J. Prigožinui JAV taip pat paskelbė sankcijų už kišimąsi į jų 2016 metų prezidento rinkimus ir už ryšius su „Wagner“, kaltinama samdinių siuntimu į konfliktų zonas Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder