Gali būti, kad iš Fukušimos jėgainės tebeteka radioaktyvios medžiagos

Gali būti, kad iš Fukušimos jėgainės tebeteka radioaktyvios medžiagos

Bendrovė TEPCO, Japonijos Fukušimos atominės jėgainės operatorė, penktadienį sakė negalinti atmesti tikimybės, kad iš per žemės drebėjimą pažeistos jėgainės į jūrą tebeteka radioaktyvios medžiagos.

Didžiulis žemės drebėjimas ir cunamis 2011 metų kovą apgadino jėgainės aušinimo sistemą, ir išsilydė jos branduolinis kuras. Dėl nelaimės į aplinką nutekėjo radioaktyvios medžiagos, buvo evakuota daugybė žmonių, aplink jėgainę buvo užterštas maistas, vanduo ir jūros dugnas. Japonijos vyriausybė gruodį paskelbė, kad padėtis Fukušimos jėgainėje kontroliuojama.

JAV mokslinis žurnalas paskelbė, kad netoli jūros dugno gyvenančios žuvys, pagautos Fukušimos prefektūroje, skleidžia aukšto lygio radiaciją, ir tai rodo, kad radioaktyvių medžiagų nuotėkis Fukušimos jėgainėje nesustabdytas. Paklausta, ar gali patvirtinti, kad iš jėgainės nebesklinda radiacija, TEPCO atstovė sakė, kad bendrovė to patvirtinti negali, bet gali patvirtinti, kad radiacijos lygis jūros vandenyje ir jūros dugno mėginiuose netoli jėgainės mažėja.

JAV mokslininkas Kenas Biuseleris (Ken Buesseler) straipsnyje rašo, kad Fukušimos prefektūroje sugautos žuvys yra maždaug tiek pat užterštos radioaktyviomis medžiagomis, kaip ir prieš metus. Pasak jo, tai reiškia, kad radioaktyvių medžiagų nuotėkis nėra sustabdytas.

Žvejoti Fukušimos prefektūroje, esančioje į šiaurę nuo Tokijo, draudžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder