Garis Kasparovas palygino Vladimirą Putiną su "vėžiniu augliu, kuris turi būti išpjautas"

Garis Kasparovas palygino Vladimirą Putiną su "vėžiniu augliu, kuris turi būti išpjautas"

Rusijos opozicionierius Garis Kasparovas per klausymus Senate Vašingtone paragino Jungtines Valstijas ir likusį pasaulį toliau izoliuoti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir ginklais paremti Ukrainą, praneša agentūra AFP.

"Su vėžiniu augliu derėtis negalima. V. Putinas ir jo elitas, kaip vėžinis auglys, turi būti išpjautas", - kalbėjo G. Kasparovas senatoriams.

Jis apkaltino V. Putiną dėl opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo. "Borisas Nemcovas buvo nužudytas, nes jis galėjo būti nužudytas, - pabrėžė G. Kasparovas. - V. Putinas ir jo elitas mano, kad jie po 15 valdžios metų gali daryti viską, jiems nėra jokios raudonos linijos".

Rusai, pasak G. Kasparovo, nori gyventi laisvėje, tačiau "įveikti diktatūrą, kuri globalizuota, turi daug energetinių išteklių ir yra stipri dėl tylios laisvo pasaulio paramos, sunku". Jis reikalavo, kad Ukraina kuo greičiau būtų aprūpinta ginklais.

V. Putinas penktadienio vakarą įvykdytą B. Nemcovo nužudymą Maskvoje pavadino "gėda" Rusijai.

Senato klausymai buvo skirti "Rusijos agresijos Rytų Europoje" temai. Buvo kalbama apie Ukrainos konfliktą bei įtemptą padėtį Moldovoje ir Gruzijoje. Senate viešėjo ir buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder