Graikai neva svarsto eurą pakeisti doleriu

Graikai neva svarsto eurą pakeisti doleriu

Tedas Malokas (Ted Malloch), galimas JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) kandidatas į ES ambasadorius teigia, jog „Grexit“ būtų palankiausias sprendimas Graikijos žmonėms, nes dabartinė situacija yra „netvari“, rašo independent.co.uk. T. Malokas teigia, jog graikai svarsto apie euro pakeitimą JAV doleriu.

Interviu Graikijos vietinei internetinei naujienų svetainei ekathimerini.com profesorius T. Malokas sakė, jog graikų ekonomistai svarsto apie dolerio įsivedimą, tuo atveju, jei šalis atsuktų nugarą bendrai Europos valiutai, kas, pasak jo, „išvestų Vokietiją iš proto“.

„Aš žinau keletą graikų ekonomistų, kurie buvo nuvykę į pirmaujančias idėjų kalves JAV aptarti šios temos bei dolerizavimo klausimo - teigė T. Malokas. - Ši tema be abejo gąsdina vokiečius, nes jie nenori nieko apie tokias idėjas girdėti.“

Jo nuomone, dėl „netvarios“ dabartinės situacijos, „Grexit“ būtų geriausia išeitis Graikijos žmonėms.

T. Malokas, triukšmingas Brexit šalininkas, keletą kartų yra pareiškęs, jog nėra Briuselio gerbėjas.

Šį mėnesį, interviu Bloomberg T. Malokas aiškino, jog nenori kalbėti graikų vardu, tačiau mano, jog, iš ekonominės perspektyvos, graikai turi svarią priežastį atsisakyti euro. Praėjusį mėnesį jis pareiškė, kad euras „gali žlugti“ per ateinančius 18 mėnesių.

„Manau, kad ši valiuta ne tik miršta, bet gali žlugti per ateinančius metus, metus su puse“ – tąsyk sakė jis.

Nors tai dar nepatvirtinta, T. Malokas yra plačiai pristatomas kaip galimas JAV ambasadorius Briuselyje. Jis sulaukė plataus Europos lyderių pasmerkimo po to, kai palygino ES su Sovietų Sąjunga, sakydamas, kad blokui reikia „tramdymo“.

Šio mėnesio pradžioje Europos Parlamento konservatorių, socialistų ir liberalų politinės partijos, rašydamos Europos Komisijai bei Europos Vadovų Tarybai, apibūdino T. Maloką kaip priešišką ir piktavališką asmenį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder