Hilari Klinton demokratų TV debatuose patvirtino savo, kaip favoritės, statusą

Hilari Klinton demokratų TV debatuose patvirtino savo, kaip favoritės, statusą

Per pirmuosius demokratų kandidatų į JAV prezidento postą TV debatus buvusi valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton) patvirtino savo, kaip favoritės, statusą. Kairės pakraipos senatoriui Berniui Sandersui (Bernie Sanders) ir kitiems trims kandidatams autsaideriams nepavyko įvaryti H. Klinton į kampą. Kandidatai buvo vieningi kalbant apie kovą su socialine nelygybe, tačiau nuomonės išsiskyrė dėl užsienio politikos klausimų ir pozicijos žvalgybininko Edvardo Snoudeno (Edwaed Snowden) atžvilgiu, praneša agentūra AFP.

"Pagrindinis mano rinkimų kampanijos punktas yra, kaip padidinti pajamas", - sakė H. Klinton per debatus Las Vegase. Save "demokratų socialistu" vadinantis B. Sandersas dėl viduriniojo sluoksnio žlugimo kaltino Volstrito "kazino kapitalizmą". Augantį atotrūkį tarp skurdo ir turto kritikavo ir apklausose smarkiai atsiliekantys buvę gubernatoriai Linkolnas Čafis (Lincoln Chafee) ir Martinas O'Malis (Martin O'Malley) bei buvęs senatorius Džimas Vebas (Jim Webb).

Aštrus žodžių mūšis tarp H. Klinton ir B. Sanderso kilo dėl ginklų įstatymų sugriežtinimo. Buvusi valstybės sekretorė kaltino konkurentą nepakankamai siekiant šaunamųjų ginklų kontrolės. Senatorius yra iš kaimiškos valstijos, kurioje įprasta turėti ginklą.

B. Sandersas pasisakė už tai, kad su E. Snoudenu nebūtų elgiamasi griežtai. Jis pabrėžė "svarbų jo vaidmenį" atskleidžiant piliečių šnipinėjimą. H. Klinton pabrėžė, kad Rusijoje prieglobstį radęs E. Snoudenas už savo veiksmus privalo atsakyti. "Jis sulaužė Jungtinių Valstijų įstatymą", - kalbėjo ji. Jis esą pavogė "labai svarbią informaciją", kuri, pateko į blogas rankas.

Kalbėdama apie užsienio politiką, H. Klinton didžiausiu pavojumi JAV nacionaliniam saugumui pavadino branduolinio ginklo platinimą, ypač - jei branduolinės medžiagos patektų į ekstremistinių grupuočių rankas. B. Sandersas didžiausia grėsme įvardijo klimato kaitą, o likę kandidatai įspėjo dėl padėties eskalacijos Artimuosiuose Rytuose bei islamizmo plitimo.

Portalo "realclearpolitics.com" duomenimis, H. Klinton su 43 proc. balsų aiškiai pirmauja prieš kitus partijos konkurentus. V. Sanderso retingas yra 25 proc., o likusių trijų kandidatų - mažiau nei 1 proc.

JAV prezidento rinkimai vyks 2016 metų lapkričio 8-ąją. Barakas Obama (Barack Obama) po dviejų kadencijų siekti trečiosios negali.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder