Hilari Klinton paliko JAV valstybės sekretorės postą

Hilari Klinton paliko JAV valstybės sekretorės postą

Atsisveikindama su JAV valstybės departamentu, penktadienį valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Klinton) teigė, kad pasaulis tapo saugesnis. Paskutinę savo darbo dieną ji taip pat pabrėžė, kad yra kaip niekad įsitikinusi JAV, kaip pasaulio lyderių, jėga ir potencialu būti gėrį nešančia jėga.

65-erių H. Klinton per ketverius darbo metus aplankė 112 šalių ir nuskrido beveik milijoną mylių.

Ją valstybės sekretoriaus poste pakeis Džonas Keris (John Kerry), kuris buvo prisaikdintas tą pačią dieną privačios ceremonijos metu.

"Būsiu JAV valstybės sekretorė, kol išeisiu iš savo kabineto. Tuomet pasiimsiu laisvą savaitgalį ir po jo galbūt pradėsiu svarstyti įvairiausius pasiūlymus ir prašymus, kurių esu sulaukusi", - ketvirtadienį ji pasakojo AP žurnalistams.

Buvusi pirmoji JAV ponia laikoma galima kandidate į šalies prezidentus per 2016 m. vyksiančius prezidento rinkimus.

H. Klinton sakė, kad penktadienį prieš JAV ambasadą Turkijoje įvykdytas išpuolis jos įpėdiniui bus rimtas priminimas apie kasdien tykančius pavojus pasaulio saugumui. Kita vertus, anot H. Klinton, dabar dėl pasaulio saugumo ji yra optimistiškiau nusiteikusi nei buvo 2009 m., kai pradėjo eiti JAV valstybės sekretorės pareigas.

Savižudišką išpuolį prieš JAV ambasadą Turkijos sostinėje Ankaroje, turkų vyriausybės duomenimis, greičiausiai įvykdė kairieji ekstremistai. Per ataką penktadienį du žmonės žuvo ir vienas buvo sužeistas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder