Į Fukušimos reaktorius sunkiasi vanduo ir trukdo tvarkymo darbus

Į Fukušimos reaktorius sunkiasi vanduo ir trukdo tvarkymo darbus

Japonijos Fukušimos branduolinės jėgainės operatorei TEPCO niekaip nepavyksta sustabdyti į reaktorius besisunkiančio gruntinio vandens, praneša "Reuters". Šiai problemai išspręsti gali prireikti net ketverių metų ir dėl to gali tekti atidėti išsilydžiusio urano kuro pašalinimą iš reaktorių.

Žemės drebėjimas ir cunamis 2011 metų kovo 11 dieną apgadino Fukušimos jėgainės aušinimo sistemą ir sukėlė didžiausią branduolinę katastrofą po Černobylio 1986 metais. Daugiau nei 160 tūkst. žmonių turėjo palikti namus.

Po nelaimės praėjus dvejiems metams, į pažeistus reaktorių pastatus kasdien prasisunkia šimtai tonų gruntinio vandens, kuris susimaišo su reaktorių aušinimui naudojamu vandeniu. Sutvarkyti užterštą vandenį ypač sunku dėl įrangos gedimų ir didelės radiacijos. TEPCO stato aplenkiamųjų kanalų sistemą, kad vanduo iš aukštesnių vietovių netekėtų į jėgainės pastatus.

Išvalyti Fukušimos jėgainę ir jos apylinkes užtruks nuo 30 iki 40 metų. Pasak ekspertų, reaktorių uždarymas kainuos mažiausiai 100 milijardų JAV dolerių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder