Indijoje audros per mėnesį pareikalavo 278 žmonių gyvybių - daugiau nei per visus praėjusius metus

Indijoje audros per mėnesį pareikalavo 278 žmonių gyvybių - daugiau nei per visus praėjusius metus

Indijoje nuo balandžio 11 d. audros šešiose valstijose pražudė 278 žmones - kur kas daugiau negu per visus 2017 metus, kai vėtros pareikalavo 197 žmonių gyvybių. Kaip pažymi antradienį laikraštis „The Times of India“, penkias pastarąsias savaites audros Šiaurės Indijoje buvo neįprastos ir savo skaičiumi, ir savo stiprumu.

Pasak leidinio, kuris remiasi valstijų valdžios ir šalies Meteorologijos departamento duomenimis, pirmosiomis gegužės savaitėmis stichijos aukomis tapo 223 žmonės, o balandį - 55 žmonės.

„Šiaurės Indiją balandį ir gegužę pasiekė jau 10 atmosferos santrykių iš vakarų, šiaip jų būna trys keturi“, - sakė laikraščiui Meteorologijos departamento direktorius daktaras Mohapatra. Jis pažymėjo, kad vėjas taip pat buvo neįprastai stiprus.

Pasak Indijos meteorologų, šalį niokojančių vėjų pobūdis primena tuos, kurie pučia žiemos mėnesiais. Paprastai stiprius vėjus šioje Indijos dalyje nulemia „santrykiai iš vakarų“ (taip meteorologai vadina ciklonus, atsirandančius Viduržemio jūroje, kurie atneša lietų ir sniegą į vakarinę Indostano pusiasalio dalį), bet pavasarį jų būna retai.

Meteorologų nuomone, to priežastis gali būti visuotiniai klimato pokyčiai pasaulyje, pabrėžia laikraštis. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder