Italijoje minimos 300 gyvybių nusinešusio smarkaus žemės drebėjimo metinės

Italijoje minimos 300 gyvybių nusinešusio smarkaus žemės drebėjimo metinės

Praėjus ketveriems metams po smarkaus žemės drebėjimo Vidurio Italijos Abrucų regione čia pagerbtas aukų atminimas.

Per 6,3 balo stiprumo žemės drebėjimą balandžio 6-ąją prieš ketverius metus žuvo 309 žmonės, daugiau kaip 1 tūkst. 600 buvo sužeisti. Vien tik Abrucų sostinėje Akviloje buvo apgadinta 10 tūkst. pastatų. Stichija dešimtis tūkstančių gyventojų paliko be pastogės.

Pagrindinėje miesto bažnyčioje laikytos atminimo pamaldos, o naktį į šeštadienį surengtos eisenos su deglais stichijos aukoms atminti. 3.32 val. vietos laiku, kai prieš ketverius metus miestą supurtė 5,8 balo stiprumo drebėjimas, mieste 309 kartus suskambo varpas, perskaitytos žuvusiųjų pavardės.

Į vis dar apgriuvusį administracinį centrą atvyko šalies parlamento aukštesniųjų rūmų pirmininkas Pjetras Grasas (Pietro Grasso), patikinęs vietos gyventojus dėl valstybės paramos. "Akvilos atstatymas - tai nacionalinio lygio klausimas ir prioritetas mums visiems", - pabrėžė P. Grasas.

Į Akvilą taip pat atvyko nacionalinės vienybės ministras Fabricijus Barka (Fabrizio Barca), kuris paskelbė, kad miesto centrinės dalies atstatymo darbams skiriama 2,2 mlrd. eurų. Pasak jo, dabar svarbiausia sugrąžinti gyventojams jų namus, atgaivinti ekonominę veiklą per socialinės ir ekonominės plėtros programas, - tai yra sukurti sąlygas, kad būtų atidaromi biurai, bankai, barai ir parduotuvės.

Sugriuvo ne tik viduramžių namai, bet ir šiuolaikiški pastatai, kurie, anot tyrėjų, buvo pastatyti nesilaikant privalomųjų antiseisminių normų. Vienas tokių statinių buvo studentų bendrabutis, po kurio griuvėsiais žuvo grupė jaunų žmonių. Šio namo projektuotojai neseniai stojo prieš teismą ir buvo nuteisti iki šešerių metų kalėti.

Akvila priklauso didesnės seisminės rizikos kategorijai.

Didžioji dalis Akvilos apylinkių jau atstatyta, be to, pastatyti nauji periferiniai kvartalai likusiesiems be pastogės, tačiau viduramžių centras stūkso griuvėsiuose... Pasak F. Barkos, istorinę ir architektūrinę vertę turintiems pastatams atstatyti prireiktų mažiausiai 10 metų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder