JAV nusileido lėktuvas su Rusijos išduotais šnipais

JAV nusileido lėktuvas su Rusijos išduotais šnipais

Vašingtono Daleso (Dulles) tarptautiniame oro uoste nusileido lėktuvas su keturiais šnipais, kuriuos Rusija išdavė mainais į dešimt savo agentų, praneša naujienų agentūra AP.

Agentūros duomenimis, oro linijų "Vision Airlines" lėktuvas Vašingtono oro uoste nusileido penktadienį 18 valandą vietos laiku. Ant nusileidimo tako jo jau laukė kelių automobilių virtinė.

Tuo tarpu dešimt rusų, kuriuos Amerikos valdžia kaltina šnipinėjimu, buvo atgabenti į Maskvą.

ELTA primena, kad ketvirtadienį JAV pietinės apygardos federaliniame teisme Manhetene įvyko posėdis, kuriame visi dešimt Jungtinėse Valstijose suimtų rusų prisipažino veikę kaip neįregistruoti Rusijos vyriausybės agentai. Tai buvo padaryta pagal ankstesnį gynybos ir kaltinimo atstovų susitarimą dėl kaltės pripažinimo. Posėdyje pirmininkavusi teisėja Kimba Vud (Kimba Wood) skyrė kaltinamiesiems laisvės atėmimo bausmę, kurią jie jau atliko, būdami nuo birželio 27 d. kardomojo kalinimo kamerose, ir nusprendė, jog jie turi tučtuojau palikti JAV teritoriją.

Anot teismo posėdžio dokumentų, iš JAV deportuojami Vladimiras ir Lidija Gurjevai, Michailas Kucikas, Natalija Pereverzeva, Andrejus Bezrukovas, Jelena Vavilova, Michailas Vasenkovas, Vikė Pelajes (Wicky Pelayes), Ana Čapman (Anna Chapman) ir Michailas Semionka. Trys pastarieji gyveno ir dirbo Jungtinėse Valstijose savo tikraisiais vardais.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder