JAV Senatas patvirtino mokesčių reformą, Donaldas Trumpas - arti didžiausios pergalės savo kadencijoje

JAV Senatas patvirtino mokesčių reformą, Donaldas Trumpas - arti didžiausios pergalės savo kadencijoje

JAV Senatas po vidurnakčio vietos laiku priėmė mokesčių reformos įstatymo projektą, kuris dabar dar vienam balsavimui bus grąžintas į Atstovų rūmus.

Respublikonų reforma buvo priimta griežtai pagal partijų linijas Senate - už ją balsavo visi 51 respublikonai, o prieš pasisakė visi 48 demokratai. Balsavime nedalyvavo tik po smegenų vėžio gydymo komplikacijų Arizonoje besiilsintis respublikonų senatorius Johnas McCainas. 

Dėl J. McCaino nedalyvavimo respublikonai baiminosi, kad reforma gali užstrigti, - prieš ją galėjo balsuoti vos vienas jų partietis Senate. Tačiau senatoriai Marco Rubio ir Bobas Corkeris, anksčiau planavę priešintis mokesčių planui, galiausiai jam pritarė.

Kelios valandos prieš balsavimą Senate respublikonų ir prezidento Donaldo Trumpo mokesčių reforma buvo priimta ir Atstovų rūmuose, bet šie dėl reformos bus priversti balsuoti dar kartą trečiadienį, nes buvo nuspręsta, kad trys plano punktai neatitinka Senato taisyklių.

Atstovų rūmuose prieš reformą pasisakė 12 respublikonų, tačiau čia partija turi gerokai didesnę daugumą ir priėmė įstatymą santykiu 227:203.

„Šiandien mes šios šalies žmonėms grąžiname jų pinigus“, - po balsavimo džiaugėsi Atstovų rūmų spikeris Paulas Ryanas.

Atstovų rūmams reikės perbalsuoti, nes Senato demokratai pareikalavo, kad trys reformos nuostatos būtų pašalintos iš įstatymo, nes jos pažeidžia vadinamąją Byrd'o taisyklę, kuri numato, kokie įstatymai gali būti priimti Senate paprastos daugumos principu.

Demokratai teigė, kad tai yra įrodymas, jog respublikonai siekia priimti mokesčių karpymo įstatymą per Kongresą pakankamai neišnagrinėję problemos.

„Beprotiškai siekdami suteikti mokesčių lengvatas savo milijardieriams kampanijų rėmėjams, mūsų kolegos respublikonai pamiršo laikytis Senato taisyklių“, - pranešime sakė senatoriai Bernie Sandersas ir Ronas Wydenas.

Respublikonų lyderiai galutinę įstatymo projekto versiją pristatė tik praėjusios savaitės pabaigoje, o D. Trumpas reikalavo, kad ant jo stalo reforma atsidurtų iki Kalėdų. Tam dabar reikia, kad Atstovų rūmai trečiadienį pakartotinai balsuotų už šį įstatymą.

Jei projektas taps įstatymu, tai bus svarbiausia respublikonų ir prezidento pergalė per 11 mėnesių po inauguracijos.

JAV Kongreso mokesčių komitetas skaičiuoja, kad dėl šio plano per artimiausią dešimtmetį JAV skola padidės 1,5 trln. dolerių, bet, įskaičiavus padidėjusį ekonomikos augimą, šis skaičius sumažėja iki maždaug 1 trln. dolerių.

Įstatymas individualų mokesčių tarifą sumažina nuo 39,6 iki 37 proc., o pelno mokestį kerpa dar drastiškiau - nuo 35 iki 21 proc., be to, numatoma daugiau mokesčių lengvatų korporacijoms, dėl ko kritikai teigia, kad reforma didžiausią naudą atneš turtingiesiems, o ne mažas pajamas gaunantiems ar vidurinės klasės amerikiečiams. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder