JAV skyrė 40 mln. JAV dolerių paramą Sirijai

JAV skyrė 40 mln. JAV dolerių paramą Sirijai

Jungtinės Valstijos skyrė 40 mln. JAV dolerių pagalbai konflikto Sirijoje aukoms, remdamasi JAV valstybės departamentu skelbia "RIA Novosti".

"JAV siekia išnaudoti visas galimybes, kad būtų suteikta humanitarinė pagalba tiems, kurie kenčia nuo smurto Sirijoje, ir jas domina visos diplomatinės pastangos siekiant gauti humanitarinių organizacijų visišką priėjimą prie nukentėjusiųjų", - teigiama departamento pranešime.

JAV paramą sudaro maisto, švaraus vandens, pagrindinių sveikatos apsaugos, medicinos ir kitų skubiosios pagalbos reikmenų atsargos.

Pranešime giriamos Libano, Jordanijos, Turkijos ir Irako vyriausybės už tai, kad Sirijos pabėgėliams atveria savo šalies sienas.

Ketvirtadienį žuvo mažiausiai 55 žmonės, dauguma civiliai, ir dar 370 buvo sužeista per du galingus sprogimus sostinėje Damaske ryto piko metu.

Šios savaitės pradžioje Jungtinių Tautų ir Arabų Lygos specialusis pasiuntinys Kofis Ananas (Kofi Annan), pateikęs taikos planą, kuriuo siekiama užbaigti 14 mėnesių besitęsiantį konfliktą, įspėjo, kad šalis yra ant pilietinio karo slenksčio, nes smurtas tęsiasi nepaisant tarptautinių stebėtojų misijos šalyje.

Sidebar placeholder